Luiza – teledysk oraz zapowiedź premiery

Premiera cyfrowa EPki już 15 października na całym świecie, a już dziś zapraszamy do obejrzenia teledysku do utworu singlowego “You May Be My Baby”.

 

Luiza. – kompozytorka, pianistka i wokalistka.  Od kilku lat mieszka i tworzy w Wielkiej Brytanii, współpracując z nominowanymi do Grammy producentami: Andy’m Bradfieldem i Avril Mackintosh (produkowali min. Tori Amos, Alanis Morissette, Toma Jonesa i Everything But The Girl). Niedawno podpisała ekskluzywny kontrakt z Chelsea Music Publishing. Efektem tych zdarzeń jest  EPka „Looking for Sound”, zawierająca pięć piosenek, będących zapisem najważniejszych, zwrotnych momentów, odzwierciedleniem kamieni milowych w muzycznej i osobistej historii artystki.

 

EPka „Looking For Sound” już od 15 października będzie dostępna cyfrowo na całym świecie:

iTunes U.S., iTunes Australia/N.Z., iTunes Canada, iTunes UK/European Union, iTunes Japan, iTunes Mexico, iTunes Latin America (incl. Brazil), iTunes Asia, Amazon MP3, Spotify, MySpace Music, MediaNet, eMusic, Zune, Nokia, iHeartRadio, VerveLife, Amazon On Demand, Google Play, simfy, Deezer, Muve Music

 

Zapraszamy do obejrzenia teledysku do utworu singlowego “You May Be My Baby”. Klip został nakręcony na szkockiej plaży, niedaleko Aberdeen w Parku Narodowym Newborgh.

“To miejsce dla mnie prawie święte – mówi Luiza. – Na tej plaży, na tle przepięknych wydm wygrzewają się foki, a głos setek ptaków wodnych brzmi prawie jak Mozart. To magiczne miejsce,  gdzie zawsze wracałam po nowa siłę i pomysły. Nigdy mnie nie zawiodło… Tam także zrobiliśmy sesję zdjęciową.

Pomysł na teledysk – taki trochę retro – był po części mój, a po części twórców tego klipu – Niall’a Mathewson’a i Paula Mackie, młodych i bardzo twórczych fotografów i filmowcow z Aberdeen.

Zainspirował nas trochę film “Fortepian”, który niedawno po raz nie wiem już który oglądałam, gdzie właśnie plaża, natura, niesamowity klimat i kolory grają kluczową rolę. Ten film zdobył chyba wszystkie nagrody jaki można było zdobyć. Mnie urzekła jego tajemnica i lekka groza.  Plaża w Aberdeen wydała się więc idealnym miejscem. Ale nade wszystko, ponieważ to miejsce gra samo. a natura zawsze grała główną rolę w moim życiu.”

 

 

Luiza swoją pierwszą solową płytę “JatoJa” wydała w 2007 roku, a promujący ją utwór znalazł się w finale międzynarodowego konkursu VENA Internarnational Music Festival 2007. Przy okazji tej premiery zagrała wiele znakomicie przyjętych koncertów. W ciągu ostatnich lat odbyła muzyczną podróż po świecie występując w Japonii, Dubaju, Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Szkocji. Luiza pisze i komponuje także dla innych artystów: dla polskich gwiazd (Ewelina Flinta, Urszula, Kielich), także dla zagranicznych wykownawców.  Jest autorką przeboju „Żałuję” Eweliny Flinty, współproducentką płyt zespołu Telewizor, jest także autorką utworów wykorzystywanych w serialach (m.in. “Magda M.”).

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.