Paula Marciniak

Aktorka, modelka i prezenterka telewizyjna, a także od niedawna  piosenkarka

Urodziła się 17 stycznia 1988 roku w Szczecinie. Później wraz z rodzicami przeprowadziła się do Wrocławia. Tam mieszkała do 19 roku życia. Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat.

Kiedy byłam mała – razem z babcią i dziadkiem nagrałam kasetę w wieku pięciu lat, była to składanka zawierająca przedszkolne przeboje. Dziadek grał na gitarze, babcia na mandolinie, ja śpiewałam, babcia robiła chórki

Marciniak uczęszczała do szkoły muzycznej, w której uczyła się gry na fortepianie oraz chodziła na lekcje śpiewu. Mając 14 lat wzięła udział w konkursie modelingu, po wygraniu trafiła na pierwszą okładkę jednego magazynów, wtedy muzyka zeszła  na plan dalszy. Rok później była już w USA, gdzie szlifowała język angielski grając w jednym z tamtejszych młodzieżowych teatrów.

Paula zdobyła takie tytuły jak : Wicemiss Nastolatek Dolnego Śląska, zwycięstwo we wrocławskiej edycji konkursu Look Model Search, zaś w 2005 roku na konkursie Miss Polski została laureatką tytułu Miss Polski Foto. Wystąpiła w wielu sesjach zdjęciowych , brała udział w pokazach mody znanych projektantów. Gdy skończyła 19 lat podjęła naukę w Szkole Filmowej Bogusława Lindy. Dość szybko posypały się propozycje filmowe. Marciniak do tej pory mogliśmy oglądać między innymi w serialach „Daleko od noszy”, „Pitbull”, „Pierwsza miłość”, a także w wideoklipie DJ-a Nerosa.

Jakiś czas później rozpoczęła studia dziennikarskie. W 2008 roku wraz z Krzysztofem Ibiszem poprowadziła wybory Miss Stolicy.

Niedawno Paula wydała swoją debiutancką płytę „Dziś jesteś niebem”, czy „Sweetie”. Paula jest miłośniczką nowoczesnego popu i R&B oraz rytmów klubowych i sama chciałaby taką muzykę nagrywać. Uwielbia Lady Gagę i Rihannę. O polskiej scenie zdanie ma nienajlepsze.

Polska scena muzyczna to ostatnio niestety mało interesujących piosenek – a szkoda. Więc jest nuda na naszej scenie muzycznej. Wszystko się Polakom przejadło. Trzeba nam odrobinę świeżości i Zachodu – uważa.

Jak przystało na gwiazdę, udziela się charytatywnie. Była organizatorką akcji „I ty możesz zostać kimś”, na której zebrała pieniądze dla dzieci z domu dziecka. Dzięki piosenkarce maluchy mogły spotkać się między innymi z Katarzyną Figurą i Włodzimierzem Szaranowiczem, którzy opowiadali o początkach swojej kariery i mobilizowali do działania.

W listopadzie 2010 roku, w warszawskim klubie Platinium, odbyła się premiera teledysku Pauli do piosenki „Flashing Lights”. W grudniu 2010 roku, ITV Polska wprowadziła do swojej ramówki program pod nazwą singla wokalistki, którego autorką, a zarazem prowadzącą była Paula. Formuła „Flashing Lights” opierała się m.in. na wywiadach z przedstawicielami show biznesu, informacjach o gwiazdach i muzyce.

Paula sprzedaje swoje single w Niemczech, we Francji , Belgii, Hiszpanii…

30 marca bieżącego roku, w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu miała miejsce premiera pierwszej płyty Pauli zatytułowanej po prostu „PAULA”.

Zobacz też prywatne życie wokalistki na blogu

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)
Paula Marciniak, 8.0 out of 10 based on 1 rating

You must be logged in to post a comment.