Maja Sablewska

Teodor Klepczynski / newspix.pl

Menadżerka gwiazd, jurorka polskiej edycji show X Factor

Urodzona 5 kwietnia 1980 w Sosnowcu.

Miała 17 lat kiedy po koncercie Natalii Kukulskiej założyła i prowadziła jej fanklub. Po każdym koncercie, Maja spotykała się z Natalią  i w taki sposób dziewczyny weszły w bliższe relacje. Gdy Maja miała 19 lat, piosenkarka poprosiła, ją by ta zaopiekowała się synem. Wtedy Maja porzuciła rodzinne miasto i przeprowadziła się do Warszawy. W tym czasie studiowała geografię na II roku. Studia porzuciła. Rok później zainteresowała się nią Katarzyna Kanclerz (związana z wytwórnią Universal Music Polska). To dlatego można było oglądać ją w programie Jestem, jaki jestem u boku Michała Wiśniewskiego i towarzyszących mu gwiazd, jako asystentka Katarzyny Kanclerz.

Maja rozpoczęła pracę  dla wytwórni gdzie pod swoją opiekę dostała Kasię Kowalską. To też tam poznała Dodę.Ich współpraca  rozpoczęła się , gdy  ta odeszła z zespołu Virgin i rozpoczęła solową karierę. To było na początku 2007 roku. Dwa lata później Sablewska została meandżerką Mariny Łuczenko. Doda miała jej  to za złe,  twierdziła że ta nie poświęci już jej całego swojego czasu i panie się rozstały. 26 listopada 2009 oficjalnie zakończyła się współpraca Sablewskiej z Dodą

Jakiś czas później Maja zaproponowała współpracę Edycie Górniak. Co zostało potwierdzone 28 marca 2010 w programie Dzień Dobry TVN.

Pod koniec 2010 stacja telewizyjna TVN zaproponowała Sablewskiej udział w polskiej edycji show X Factor w roli jurorki. Sablewska zgodziła się, jednak ta decyzja nie spodobała się Górniak, która zerwała współpracę z menedżerką poprzez oświadczenie w mediach. Za Edytą poszła młodsza Marina. W taki sposób Maja została chwilowo tylko jurorką X-Faktor.

W między czasie założyła profesjonalna agencję Managment Kreatywny wraz z Żanetą Szlagowską, matką Toli Szlagowskiej. Ponieważ Tola rozwija się i nie miał kto zająć się jej sprawami zawodowymi, te wzięła w swoje ręce Sablewska.

• 2011: Nominacja do nagrody „Kobieta roku Glamour” w kategorii Kreatywna w biznesie.

• 2011: Nagroda „Plotka roku 2010” w kategorii Menadżer Roku 2010

Kapif

Michał Pieściuk / newspix.pl

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.