Madonna – Louise Veronica Ciccone

Piosenkarka, aktorka i businesswoman

Urodziła się 16 sierpnia 1958 w w Bay City w stanie Michigan, w Stanach Zjednoczonych.

Jej matka, Madonna Louise (nazwisko rodowe Fortin), była pochodzenia franko-kanadyjskiego, a jej ojciec, Silvio Anthony Ciccone, był Amerykaninem włoskiego pochodzenia.

W Nowym Jorku zamieszkała w 1970 by tam zrobić karierę w tańcu nowoczesnym. Niedługo później podpisała kontrakt w Sire Records na wydanie debiutanckiego albumu. Album pod tytułem Madonna ukazał się w 1983 roku. Później już było tylko lepiej, Madonna stała się ikoną lat 80-tych i praktycznie do dziś nie ma takiej drugiej piosenkarki. Wydawała jedna za drugą piosenki, z których każda była hitem. Piosenkarka miała olbrzymi wkład w muzykę, wyznaczając trendy w popie, modzie oraz dziedzinach teledysku i koncertu, a oprócz tego zasłynęła z częstych zmian wizerunku i skandali głównie na tle seksualnym i religijnym.

Madonna wystąpiła w około 20-stu filmach, między innymi Evita, rola ta przyniosła jej nagrodę Złotego Globa w kategorii Najlepszej aktorki w filmie komediowym lub musicalu. Jest także reżyserką a jej debiut w tej kategorii miał miejsce w 2008 roku przy pracy na planie filmowym do Mądrość i seks. Wydała też serię książek dla dzieci Angielskie różyczki. Oprócz tego, Madonna jest przedsiębiorcą, zarządzającą olbrzymią korporacją Maverick i fundacją Raising Malawi.

Piosenkarka sprzedała 300 milionów nagrań, co według Księgi rekordów Guinnessa czyni ją najlepiej sprzedającą się piosenkarką w historii.

Madonna miała 2 mężów Sean Penn i Guy Ritchie , z którym ma dwóch synów , 26 partnerów, i 153 kochanków. Dziś są to mężczyźni, którzy mogliby być synami piosenkarki. Ta znowu nie ukrywa, że faceci potrzebni są jej w życiu do robienia kariery.

Zobacz też: http://www.madonna.com/

Mężowie i ojciec córki Lourdes, Carlos Leon

Carlos Leon

Lourdes z ojcem

Sean Penn

Guy Ritchie

 

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.