,  

Katarzyna Zielińska

Kapif

Aktorka filmowa i teatralna, wokalistka

Urodziła się 29 sierpnia 1979 w Limanowej, Pochodzi ze Starego Sącza.

Kasia Zielińska w 2002 roku ukończyła PWST w Krakowie. Jeszcze podczas studiów występowała na deskach teatrów: Kwadrat, Syrena i  Rampa.

Aktorka została zaproszona przez Martę Kozłowską i Leopolda Kozłowskiego do udziału w spektaklu pieśni żydowskich, do nagrania solowych piosenek na płytę Leopold Kozłowski i przyjaciele.

Gościnnie gra w Teatrze Ludowym, występuje m.in. w spektaklach muzycznych i musicalach: Siostry Parry, Minnesota blues z piosenkami Oddziału Zamkniętego, w Berlińskiej rewii kabaretowej i Błysku rekina. Brała udział w telewizyjnych programach: Szansa na sukces, Jaka to melodia?, Europa da się lubić gdzie zaśpiewa „Modlitwę” Bułata Okudżawy, Załóż się, Śpiewające fortepiany, Rodzynki z migdałami, Pytanie na śniadanie,Imiennik. Wystąpiła również 4 marca 2008 u Kuby Wojewódzkiego w TVN. Śpiewu uczyła się pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Bardzo dobrze zna język jidysz.

Zwyciężyła w IV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej w Warszawie.

W roku 2004 zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki XXV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, zdobyła Nagrodę Publiczności.

Wystąpiła w II edycji programu Jak Oni śpiewają, tam zajęła 8. miejsce.

Wystąpiła w III edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie, zajęła 3. miejsce.

Wystąpiła w „Urodzinowym strzale w dychę” – kabaretu Ani Mru Mru z okazji jego 10-lecia, śpiewając piosenki z Katarzyną Jamróz.

Jest kapitanem jednej z drużyn w programie TVP2 Kocham Cię, Polsko.

Napisała scenariusz do odcinka „Wegetarianka”, do serialu Do dzwonka.

Zdobywczyni prestiżowej nagrody „Telekamery Tele Tygodnia 2011” w kategorii „Najlepsza aktorka”. W 2011 otrzymała nominację do nagrody Wiktory w kategorii odkrycie roku

Od niedawna jest pod opieką Filipa Mecnera, znanego menadżera gwiazd.

Michał Pieściuk / newspix.pl

Kapif

Kapif

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.