,  

Doda, Dorota Rabczewska

Kapif

Piosenkarka, skandalistka

Doda urodziła się pod imieniem Dorota i nazwiskiem Rabczewska 15 lutego 1984 w Ciechanowie. Jest jedyną córką Pawła Rabczewskiego (dwukrotny medalista mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów) i Wandy Rabczewskiej. Całe dzieciństwo spędziła w swoim rodzinnym mieście, tam też chodziła do przedszkola, szkoły podstawowej ale równolegle chodziła do szkoły muzycznej na naukę fortepianu. Pewnie mało kto wie, że Doda powinna umieć grać na tym instrumencie.

Po raz pierwszy wystąpiła publicznie 9 maja 1992 roku podczas Mini Listy Przebojów w Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie. W styczniu 1994 roku wystąpiła na Gali Ciechanowskiej wraz z zespołem Funny. W marcu tego samego roku wygrała Konkurs Piosenki Dziecięcej w Ciechanowie. W czerwcu 1996 wzięła udział w programie telewizji Polsat – Powitanie Lata w Gdańsku.

Dorota ćwiczyła też lekkoatletykę. wystąpiła na Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkiej atletyce, wtedy otrzymała brązowy medal w biegu na 100 m. Zdobyła złote medale w wojewódzkich mistrzostwach w biegu na 1000 i 600 m, skoku w dal i pchnięciu kulą. W tym samym roku podjęła naukę w Studium Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej w Warszawie. W 1998 roku została przyjęta do teatru Buffo. Wystąpiła w takich przedstawieniach jak Metro i Przeżyj to sam.

W wywiadach podkreślała, jak źle pracowało jej się z Januszem Józefowiczem i dlaczego odeszła z teatru.

Nie szanował kompletnie pracowników. Ubliżał im. Wszyscy byli znerwicowani. (…) Wydaje mi się, że Józek nie jest dobrym nauczycielem i opiekunem. Przetrwało u niego wielu na zasadzie, że są zahukani, przestraszeni. Zostają, bo nie mają innych możliwości. Współczuję im. (…) Gdy miałam 17 lat, trafiła się okazja, by stamtąd odejść, natychmiast z tego skorzystałam. Zrobiłam to z ogromną przyjemnością– powiedziała w jednym z wywiadów.

Jej kariera jako piosenkarki:

2000-2006 wokalistka zespołu Virgin

Pod koniec 2004 poddała się testowi na inteligencję. Po zrobieniu testów, zarząd Mensy wystosował oświadczenie dotyczące Doroty.

Mensa Polska informuje, że posługiwanie się (…) nazwą stowarzyszenia w publicznych wypowiedziach bądź publikacjach na swój temat służące zdobyciu rozgłosu kosztem stowarzyszenia jest naruszeniem norm etycznych panujących wśród członków Mensy Polskiej. Ponadto Mensa Polska oświadcza, że jakiekolwiek spekulacje dotyczące nierzetelności w przeprowadzaniu testów kwalifikacyjnych są całkowicie bezpodstawne.

2007-2010 kariera solowa

Odejście Dody z Virgin Tomasz Lubert tłumaczył zbyt dużymi różnicami interesów i problemami prywatnymi. W tym samym roku rozpoczęła współpracę z Universal Music Poland.

Przez ten czas napisała i nagrała wiele przebojów jak Nie daj się, Dżagę, Dwie bajki, Dziękuję, Znak pokoju i wiele innych. Obecnie śpiewa rocka i usilnie chce zrobić karierę międzynarodową. Jej dwujęzyczne albumy, z których jeden The Seven Temptations będzie miał premierę 30 maja.

Zdobyła wiele nagród, była żoną Radka Majdana od 2005 roku do 2009. i narzeczoną Nergala [Adama Darskiego] z zespołu Behemtoh od maja 2008 do marca 2011. Dziś szuka księcia z bajki.

Kilka dni temu wróciła ze Stanów, gdzie wzięła udział w koncercie organizowanym przez sieć sklepów w Chicago.

Dorota bierze czynny udział w akcjach charytatywnych. Przekazuje pieniądze na różne cele, w tym 60 tys. zł na rzecz kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ładzinie z 1855, czy 50 tys. zł na rzecz parafii pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Borzysławcu.

Jej bratem przyrodnim jest Rafał Rabczewski, który też jest jej menadżerem.

MTV Europe Music Awards

Michał Pieściuk / newspix.pl

 

 

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.