,  

Barbara Hetmańska – Candy Girl

Teodor Klepczynski / newspix.pl

Polska wokalistka wykonująca muzykę z pogranicza pop, dance i electronic.

Urodziła się 29 listopada 1986 w Katowicach.

Barbara Hetmańska urodziła się w muzykalnej rodzinie, już w wieku pięciu lat wygrywając Festiwal Piosenki Dziecięcej. W 2004 roku zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Młodych Talentów w Katowicach, a rok później wygrała Festiwal Niezwykłych Talentów.

Przełom w jej karierze miał rok 2006 , wtedy nagrała demo to zdecydowało, że podpisała kontrakt  z wytwórnią Magic Records/Universal Music Polska. W 2009 roku nagrała cover piosenki „Wszystko, czego dziś chcę” Izabeli Trojanowskiej. Utwór nie schodził ze stacji radiowych przez wiele tygodni.

W tym samym roku wystąpiła na festiwalach w Opolu i Sopocie, a jesienią ukazała się jej debiutancka płyta „Hałas w mojej głowie”. W 2010 roku Candy Girl dostała nagrodę na  VIVA Comet Awards za debiut roku i image roku. W 2010 roku dała całe mnóstwo koncertów.  Wystąpiła  na gali Eska Music Awards, bydgoskim Hit Festival, później wyjechała do Chin, gdzie zagrała 20 koncertów.

I jeszcze  zajęła trzecie miejsce w programie „Królowie densfloru”. Na początku lutego 2011 wystąpiła razem ze swoją siostrą Moniką Albrycht w programie Między kuchnią a salonem, gdzie powiedziała, że jej nowa płyta wydana zostanie w wakacje i znajdą się na niej dwa utwory nagrane w duecie z siostrą. 24 lutego pojawiła się na gali VIVA Comet 2011, gdzie wraz z Agustinem Egurrolą odebrała nagrodę specjalną za najlepszą choreografę w teledysku. W kwietniu na swoim oficjalnym profilu w portalu Facebook poinformowała, że do piosenki z jej debiutanckiego albumu Hałas w mojej głowie – „Speed” zrealizowany zostane teledysk.

Współpracowała między innymi z East Clubbers, Alchemist Project, Dj Adamus, Wet Fingers czy Riff&Rays.

Prywatnie Barbara Hetmańska związana jest  z Tomaszem Lubertem, liderem zespołu Virgin.

Michał Pieściuk / newspix.pl

Kapif

Kapif

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.