Znamy pierwszego zwycięzcę Comedy Awards

ROBIN WILLIAMS OTRZYMA NAGRODĘ “STAND-UP ICON”

Statuetki Comedy Awards, znawcy komedii przyznają najzabawniejszym aktorom, sitcomom oraz kinowym produkcjom. W tym roku jedna z nagród na pewno przypadnie Robinowi Williamsowi. Gala Comedy Awards odbędzie się w nowojorskim Hammerstein Ballroom w sobotę 21 kwietnia, retransmisję będzie można obejrzeć w sobotę 6 maja na kanale Comedy Central Polska.

 

Jedną z najcenniejszych statuetek Comedy Awards jest „Stand-Up Icon” przyznawana każdego roku osobie, która miała wyjątkowy wpływ na rozwój „stand-up comedy”. W tym roku wyróżnienie otrzymał Robin Williams, za innowacyjne podejście do tego rodzaju komedii i inspirowanie przyszłych pokoleń komików. Jury doceniło go za niespotykaną wyobraźnię, niezapomniane kreacje aktorskie i niezrównany dorobek jako artysty stand-up. Zeszłorocznym laureatem nagrody był Eddie Murphy, który odebrał ją z rąk Tracy Morgan.

„Robin Williams jest komediową siłą natury, którego impulsywność i wybuchowy improwizacyjny styl doprowadziły go na sam szczyt” – mówi Casey Patterson, producentka Comedy Awards – „Zdobywca Oskara, ukochana gwiazda kina i telewizji, aktywista. Robin dosłownie zrobił ze „stand-up comedy” narzędzie do zmieniania świata. Jest więcej niż IKONĄ… to jeden

z najcenniejszych komików naszych czasów. Byliśmy podekscytowani a zarazem wzruszeni, możliwością goszczenia Robina na gali Comedy Awards w tym roku.”

 

Robin Williams ma na koncie trzy nominacje do Oscara oraz wiele prestiżowych nagród Grammy. Rozpoczął swoją aktorską karierę, jako komik oraz stand-upper, bawiąc publikę wyrafinowanym poczuciem humoru oraz zdolnością do improwizowania. Mimo że jest bardziej znany z ról komediowych, zagrał także w poważnych filmach ( „Przebudzenie”, „Bezsenność”). Po latach nieobecności na scenie kabaretowej, powrócił z nowym programem scenicznym, który rozbawił Amerykę do łez. Poza sceną, Robin Williams swój talent do rozbawiania ludzi wykorzystuje w działalności charytatywnej. Chcąc pomóc potrzebującym Williams wraz z żoną Marsh Grace Williams, założyli fundację „Windfall Fundation”. Wiele swojej nieskończonej energii poświęca na zbiórkę pieniędzy dla „Comic Relief”, organizacji non-profit powstałej

w 1968 roku, której celem jest pomoc bezdomnym w Ameryce. Do tej pory „Comic Relief” zgromadziło ponad 50 milionów dolarów.

 

Kompletna lista nominacji sprzed 2012 roku oraz więcej informacji o wydarzeniu jest dostępna pod adresem www.thecomedyawards.com oraz http://www.comedycentral.pl/news/the-2012-comedy-awards/.

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.