William będzie królem!

 Już niedługo Książę William może być królem, jego babka Elżbieta II przygotowuje go do objęcia tronu.


Elżbieta II od wielu lat rządzi Anglią. Jednak lata lecą a wiek daje we znaki. Z tajnego dokumentu rządu brytyjskiego , który ujawniła prasa angielska świat się dowiedział, że Elżbieta II Królowa Anglii, postanowiła przekazać większość obowiązków wnukowi, a nie Karolowi, który jest jej oficjalnym następcą.

Wiekowa Królowa nie ma już sił wszystkiego robić jak do tej pory, większość swoich obowiązków powierzy więc najstarszemu wnukowi Williamowi, synowi Karola i zmarłej Diany.

Brytyjska prasa ujawniła tajną notatkę napisaną dla sekretarza skarbu. Zawiera ona nowe zasady podziału funduszy publicznych przeznaczonych na utrzymanie księcia Karola i jego synów. Z wyjaśnień towarzyszących opisowi nowych zasad podziału pieniędzy wynika, że to właśnie Wiliamowi królowa powierzyła rolę "nieoficjalnego króla".

William dostanie znacznie więcej pieniędzy, gdyż musi ponosić coraz większe wydatki związane z wypełnianymi obowiązkami w imieniu królowej. Pieniądze nie ominą też Henriego, który w przyszłym roku będzie musiał poświęcić więcej czasu we wszystkich wydarzeniach królestwa.

Karol na pewno nie będzie szczęśliwy z takiego obrotu sprawy, wszak cały czas miał nadzieję na tron jako pierwszy po Królowej. Jednak Książe nie jest zbyt lubiany przez Brytyjczyków i niestety będzie musiał pogodzić się z faktem.

Dwór królewski dementuje ujawnione informacje a królowa nigdy nie lubiła gdy na światło dzienne przedostawały się sprawy dworu. Król powinien mieć żonę, wcześniej do mediów dostała się informacja o ślubie Williama z jego długoletnią przyjaciółką Kate Middleton.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.