,  

Tajemnica śmierci Monroe

ImageDo tej pory twierdzono, że   Marilyn Monroe popełniła samobójstwo, które budziło wiele wątpliwości.


Marilyn Monroe zmarła w wieku 36 lat po zażyciu zbyt dużej dawki barbiturantów, taka była wersja do dziś.

Monroe zmarła 5 sierpnia 1962 , takie są faktyczne zapiski w raportach policji, która badała zdarzenie. Teraz amerykański pianista jazzowy Buddy Greco (82 l.) wystawił na internetowej aukcji zdjęcia Marilyn, które wykonano na jego ranczo w Nevadzie kilka dni przed śmiercią gwiazdy. Na zdjęciu widzimy szczęśliwą kobietę, której ani w głowie by odbierać sobie życie.

Marilyn przyjechała limuzyną. Wysiadła, objęła mnie. Cieszyłem się, że mój menedżer zrobił zdjęcia. Marilyn była ubrana na zielono: szal, buty, spodnie i bluzka, wszystko było zielone. Wyglądała cudownie i to był cudowny weekend – wspomina Buddy.

Tego dnia jego gośćmi było wiele różnych osobistości , między innymi Frank Sinatra, były kochanek aktorki.

Marilyn i  Joe DiMaggio, były mąż aktorki. Obecny był także Sam Giancana, szef mafii chicagowskiej. Nie zabrakło Petera Lawforda, szwagra Roberta Kennedy'ego. Robert i jego brat John, prezydent USA, też mieli romanse z Marilyn.

Pianista choć był gospodarzem, nie wiedział, co rozgrywa się za jego plecami. A na tym spotkaniu w Nevadzie prawdopodobnie zapadła decyzja, że Marilyn musi umrzeć, by na jaw nie wyszły jej łóżkowe sprawy z braćmi Kennedy.

O tym można przeczytać w odtajnionych niedawno aktach FBI. A dokładnie można tam przeczytać , że Peter Lawford, przyjaciel Marilyn i szwagier Kennedych, uczestniczył w spisku na życie aktorki. To on przywiózł ją do Nevady i miał nakłonić do sfingowania samobójstwa. Obiecywał, że zostanie odratowana, a cała sprawa tak wzruszy serca Amerykanów, że jej popularność znów osiągnie szczyty. I to właśnie Lawford miał zadbać potem o to, żeby nikt nie udzielił pomocy umierającej Marilyn. W noc samobójstwa Marilyn – jak twierdzą autorzy raportu FBI
.

Robert Kennedy zadzwonił do Lawforda. Upewnił się, że gwiazda nie żyje, a jego romans z Marilyn nigdy nie wyjdzie na jaw.

Podczas tego weekendu w 1962 r. wykonano w sumie 36 zdjęć. Sześć przez 40 lat trzymał w szafie Buddy Greco. Trzydzieści spłonęło podczas zamachów na wieże na WTC 11 września 2001 r. w Nowym Jorku.

Trzeba było wiele lat, by ujawnić tajemnicę, na którą zastanawiało się miliony ludzi. Kim dziś była by seks bomba lat 50-/60 ?

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.