Seriale z Comedy Central Polska oraz Viacom Blink! nagrodzone podczas 63. gali rozdania nagród Emmy

Wielki sukces Polski

W nocy z 18/19 września w Nokia Theatre w Los Angeles odbyła się 63. gala rozdania prestiżowych nagród Emmy, przyznawanych  za szczególne osiągnięcia w produkcji telewizyjnej. Wśród nagrodzonych znalazły się cztery seriale z oferty programowej stacji Comedy Central Polska: „Teoria Wielkiego Podrywu”, „Mike i Molly”, „Dwóch i pół” oraz „Jak poznałem waszą matkę”, a także hit stacji Viacom Blink! „Rozpalić Cleveland”.

Jim Parsons, znany widzom Comedy Central z roli neurotycznego fizyka Sheldona Coopera z „Teorii Wielkiego Podrywu” otrzymał tytuł „Najlepszego pierwszoplanowego aktora komediowego”, a Melissa McCarthy, grająca czarującą nauczycielkę Molly Flynn, z serialu „Mike i Molly” – tytuł „Najlepszej pierwszoplanowej aktorki komediowej”.  Serial „Dwóch i pół” nagrodzono za najlepsze zdjęcia, „Jak poznałem waszą matkę” za najlepszy montaż, a „Rozpalić Cleveland” za najlepszą scenografię.

Gala rozdania nagród Emmy to najważniejsze wydarzenie w amerykańskiej branży telewizyjnej. Nagrody Emmy, nazywane „telewizyjnymi Oscarami”, przyznawane są w 25 głównych oraz 76 dodatkowych kategoriach za wyjątkowe osiągnięcia w produkcji telewizyjnej. Nagrody Emmy przyznawane są od 1949 roku.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.