Roman Polański aresztowany!

 Roman Polański znany polski reżyser mieszkający przez wiele lat w USA został zatrzymany na terenie Szwajcarii i aresztowany.


Wniosek o aresztowanie Romana Polańskiego wydały władze w  USA. Powodem był rzekomy gwałt na nieletniej dziewczynie w 1978 roku.

Oskarżenie wniosła wówczas 13-letnia dziewczyna dziś 45 letnia kobieta, która zmieniła z czasem zeznania i powiedziała, że wyraziła zgodę na seks. Samantha Geimer prosiła władze amerykańskie by anulowały jej doniesienie o gwałcie. Jednak sprawy w USA nigdy się nie przedawniają i Roman Polański był poszukiwany prze lata i traktowany jako zbieg.  Reżyser zaprzeczał, by zgwałcił dziewczynkę, i wyjechał z USA, by uniknąć aresztowania.
W Szwajcarii Polański miał odebrać nagrodę na festiwalu filmowym. Nie zdążył.

Teraz przebywa w miejscu dla osób, które podlegają ekstradycji. Lecz nie od razu będzie Polański odesłany do USA. Może to potrwać kilka tygodni. W międzyczasie został wystosowany list od filmowców do władz Stanów, by odstąpiono od aresztowania reżysera. Polska ambasada w Szwajcarii również podjęła stosowne kroki w sprawie.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.