Polański został uwolniony przez pomyłkę!

 A wszystkiemu jest winien jeden dokument, który narobił tyle zamieszania!


Władze Szwajcarii zwróciły się z prośbą do władz Stanów o jeden bardzo ważny dokument, ale niestety nie otrzymały go. prokuratura w Los Angeles, wypiera się by była skierowana taka prośba do nich.

A było dokładnie tak :

Szwajcarzy chcieli dostać od USA protokół przesłuchania byłego prokuratora Rogera Gunsona. To on prowadził śledztwo przeciwko Polańskiemu w 1977 r. Według adwokatów Polańskiego, z przesłuchania wynikało, że Gunson zapewnił reżysera, iż 42 dni jakie Polański spędził na obserwacji psychiatrycznej to cała kara, jaką musiał odbyć. Brak tego protokołu w dokumentacji dotyczącej ekstradycji Polańskiego do USA był podstawą odrzucenia wniosku amerykańskiego przez szwajcarskie władze
.- dowiedział się Fakt.

Szwajcaria o wyżej wymieniony dokument skierowała swoją prośbę już 5 maja. Wniosek o niego został złożony w Departamencie Sprawiedliwości w Waszyngtonie. Prokuratura nic nie dostała od Departamentu ta znowu odrzuciła wniosek Szwajcarów, którzy tez o tym nie wiedzieli.

W tym samym czasie, co władze Szwajcarii, o udostępnienie tego samego protokołu i przesłanie go do Szwajcarii wystąpili adwokaci Polańskiego. Ich prośbę z kolei odrzuciła prokuratura w Los Angeles. Jako jeden z powodów podała, że władze szwajcarskie nie poprosiły o ten dokument. To stwierdzenie oczywiście nie było zgodne ze stanem faktycznym, ale prokuratura w Los Angeles nie miała o tym pojęcia.
– czytamy dalej.

Roman Polański tymczasem został uwolniony dzięki biurokratycznemu bałaganowi w Stanach. A mówią, że w Polsce jest biurokracja.

Zobacz też: Krawczyk nie ma czasu na urlop
źródło: Fakt.pl

Odwiedź nas na Facebooku- Zostań fanem Gadulek.pl

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.