, ,  

Otworzono testament Michaela Jacksona!

 Testament ma 21 stron a spadkobiercami są jedynie dzieci!


Najważniejszymi osobami dla Michaela Jacksona były dzieci Prince, Paris i Blanket – oraz mama Katherine. Kochał je nad życie i dlatego wszystko co miał pozostawił tym właśni osobom i nie jest tego mało, mimo, że w chwili śmierci był bankrutem.

Michael Jackson założył dla nich fundusz powierniczy w 2002 r., po narodzinach najmłodszego Blanketa. Dzięki zarządzającym nim prawnikom, którym udało się po śmierci Jacko dokonać wielu korzystnych transakcji, obecna wartość funduszu wynosi ok. 300 mln. dolarów. Zgodnie z wolą zmarłego piosenkarza, 40 proc. z tej sumy przypada dzieciom, kolejne 40 proc. matce, a 20 proc. zostało przeznaczone na cele charytatywne – donosi donosi brytyjski tygodnik "News of the World", który jako pierwszy miał możliwość zajrzenia w zapiski Króla Pop
.

Michael Jackson nie zostawił ani centa ojcu i byłym swoim  żonom Debbie Rowe i Lisie Marii Presley.

Ale są pewne warunki skorzystania z majątku. Nie ma tak łatwo. By nikomu z otrzymanych w spadku miliardów nie uderzyła woda sodowa – Dzieci o wypłatę gotówki z funduszu będą mogły prosić, gdy skończą 21 lat. W wieku 30 lat otrzymają swobodny dostęp do jednej trzeciej udziału, pięć lat później do połowy. Pełną kontrolę na swoją częścią funduszu zyskają dopiero w wieku 40 lat.
– Czyli gdy będą już miały poukładane w głowach i by nie tracił kasy bezmyślnie jak ich ojciec?

Przez cały czas pieniądze będą inwestowane i pomnażane. Poza tym po śmierci Katherine Jackson jej część powróci do funduszu. Dlatego dzieci Jacksona prawdopodobnie będą w dorosłym życiu dysponować nawet miliardem dolarów. Dotyczy to zwłaszcza Blanketa, który pełny dostęp do swojej części uzyska dopiero w 2042 r.
– czytamy w Fakcie.

Pieniądze z funduszu póki co nie zostały jeszcze uruchomione, chociaż matka zmarłego Michaela bardzo potrzebuje ich na wychowanie dzieci.

Zobacz też: Cejrowski zostaje projektantem
źródło: Fakt.pl

Pierwsza i ostatnia strona testamentu Jacko a jest ich 21.


Dziękuje za zwrócenie cennej uwagi w pisowni testament:)

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.