,  

Oscary 2012 – faworyci i przegrani

Podczas 84. gali rozdania najważniejszych nagród sztuki filmowej nie będzie niespodzianek – twierdzą specjaliści firmy bukmacherskiej Star-Typ Sport (STS). Przewaga faworytów wydaje się być niemożliwa do odrobienia dla pozostałych kandydatów do nagrody, aczkolwiek nie obejdzie się również bez kilku ciekawych pojedynków wśród najlepiej ocenianych filmów.

 

Na wielkiej gali w Kodak Theatre w Hollywood Oscary zostaną rozdane już po raz 84. Wśród pretendentów do wyróżnienia znaleźli się również nasi rodacy, lecz bukmacherzy nie przewidują, by to oni mieli zdobyć upragnione statuetki. Nominowane w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny „W ciemności” Agnieszki Holland prawdopodobnie przegra pojedynek z irańskim „Rozstaniem”, które już zdążyło zdobyć Złoty Glob. Natomiast Janusz Kamiński, nominowany za najlepsze zdjęcia do „Czasu wojny”, ma poważnego rywala w osobie Emmanuela Lubezki’ego, Meksykanina odpowiedzialnego za zdjęcia do „Drzewa życia”.

 

Z opinii ekspertów można wywnioskować, że choć Polacy nie mają wielkich szans na wygraną, to nie mają się też czego wstydzić, gdyż nadal zajmują wysokie miejsca w rankingach – mówi Mateusz Juroszek, członek zarządu Star-Typ Sport. Natomiast prawdziwym gwoździem programu będą pojedynki, w których szanse na wygraną są wyrównane.

 

Wyrównana walka czeka nas na przykład w takich kategoriach jak Najlepszy Aktor oraz Najlepsza Aktorka. Kursy wieszczące zwycięstwo George’a Clooney’a za obraz „Spadkobiercy” lub Jean’a Dujardin za „Artystę” oraz Meryl Streep, która doskonale przedstawiła Margaret Thatcher w „Żelaznej damie”, bądź Violi Davis, za rolę w „Służacych”, są niemal wyrównane. Nieco mniej zacięty bój będzie się toczył w kategorii Najlepszych Efektów Specjalnych, gdzie najnowsza część „Harrego Pottera” nieznacznie ustępuje „Genezie Planety Małp”.

 

Wygrane, w przypadku obstawienia kwoty 100 zł, kształtują się następująco:

Najlepszy Film Nieanglojęzyczny

1. „Rozstania” – 92,33 zł

2. „W ciemności” – 615,51 zł

 

Najlepsze zdjęcia

1. Emmanuel Lubezki, „Drzewo życia” – 136,29 zł

2. Janusz Kamiński, „Czas wojny” – 879,30 zł

 

Najlepszy Aktor

1. Jean Dujardin – 158,27 zł

2. George Clooney – 167,07 zł

 

Najlepsza Aktorka

1. Viola Davis – 149,48 zł

2. Meryl Streep – 167,07 zł

 

Najlepsze Efekty Specjalne

1. Geneza Planety Małp – 123,10 zł

2. Harry Potter i Insygnia Śmierci cz.II – 219,82 zł

 

Więcej informacji o aktualnej ofercie Star-Typ Sport znajduje się na stronie www.sts.pl.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.