Nikt się nie zatrzymał by pomóc Kubicy oprócz…!

Jechali dalej, biorąc udział w rajdzie!

To jest nie do pomyślenia. Kierowcy biorący udział w rajdzie Ronde di Andora, widząc wypadek w którym ucierpiał Robert Kubica i Jakub Gerber, nie zatrzymali się. Dopiero bliski przyjaciel naszego rodaka zareagował na zdarzenie.

Włoska załoga Mauro Moreno i Corrado Bonato wystartowała tuż po Robercie Kubicy. Moreno po tym, co zobaczył postanowił wycofać się z rajdu, a w rozmowie z serwisem savonaeponente.com w mocnych słowach powiedział, co myśli o kierowcach, którzy nawet nie zwolnili widząc wypadek, jakiemu uległ Kubica i jego pilot Jakub Gerber.- donosi wp.pl

Załoga widząc rozbitą fabię Kubicy, postanowiła zatrzymać się i pomóc.

Jestem szczęśliwy, że znam Roberta. Po tym, co zobaczyłem nie wyobrażałem sobie, abym mógł dalej jechać w tym rajdzie – powiedział przyjaciel naszego kierowcy Mauro Moreno.

Wydostanie Kubicy z rozbitego samochody trwało koło godziny. Włoch nie ukrywał też oburzenia zachowaniem swoich kolegów, któzy nie zatrzymali się widząc wypadek.

Nie byłem przestraszony ponieważ dobrze znam ryzyko związane z naszym sportem. – Jednak są wśród nas osoby, które startują dla zabawy, nie są profesjonalistami – powiedział Włoch. – Rajd powinien być czasem relaksu i świętowania. Kiedy coś idzie nie ta, to nie powinno się myśleć: dwóch mniej ponieważ jeden odpadł, a drugi idiota postanowił mu pomóc. Nie tak patrzę na sport. Czuję obrzydzenie i jestem zniesmaczony. Naprawdę mam ochotę przyłożyć kilku kierowcom – dodał zdenerwowany Moreno.
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.