MAGDALENA ZYZAK – nowa (polska) twarz Hollywood

 Nie tylko Iza Miko i Alicja Bachleda-Curuś reprezentują Polskę w środowisku filmowego Hollywood. MAGDALENA ZYZAK – producentka i współscenarzystka zbierającego nagrody i rewelacyjne recenzje na festiwalach kina niezależnego filmu REDLAND – ma zaledwie 27 lat, pochodzi z Katowic, a od kilku lat pracuje w Los Angeles. Producentka przebywa właśnie w Krakowie jako gość Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF PLUS CAMERA.


Choć rodzice Magdy – założyciele sieci luksusowych hoteli Diament – widzieli jej zawodową przyszłość raczej w branży turystycznej, ona od zawsze wiedziała, że chce związać się ze sztuką. Uczyła się najpierw w Szwajcarii, potem na University of Southern California (produkcja filmowa i literatura angielska), na Columbia University uzyskała natomiast stopień magistra sztuk pięknych z kreatywnego pisania. Magdę Zyzak paparazzi fotografowali na dywanach festiwali w Sundance, Montrealu i Londynie, gdzie z sukcesem pokazywali film "Redland", zrealizowany za sumę miliona dolarów. Teraz łapać mogą ją w Krakowie: już w najbliższy weekend, w trakcie festiwalu Off Plus Camera, pokazywany będzie wyprodukowany przez nią "Redland" (seanse w piątek, sobotę i niedzielę).

Magda do Krakowa przyjeżdża z reżyserem i współscenarzystą filmu, ASIELEM NORTONEM, który prywatnie jest jej życiowym partnerem. Twórca, urodzony w skromnej chacie położonej na zboczu góry Keenland w Kalifornii – miejscu bez telewizji, z limitowanym dostępem do elektryczności i wodą czerpaną z pobliskiego strumienia, uważany jest za jednego z najzdolniejszych reżyserów amerykańskich młodego pokolenia, w 2009 został wybrany przez "Filmmaker Magazine" jedną z 25 nowych twarzy niezależnego filmu i nominowany do "niezależnego Oscara", czyli Independent Spirit Award (za film "Redland"). Swój następny film Asiel i Magda planują nakręcić w Polsce – ma to być historia o ydówce ukrywającej się w górach w czasie okupacji. Na razie Asiel z zachwytem – jak twierdzi – ogląda Kraków, który odwiedza po raz pierwszy w życiu. Zaraz po festiwalu, wspólnie z Magdą rusza na poszukiwanie interesujących plenerów Małopolski.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

1 osoba skomentowała artykuł: MAGDALENA ZYZAK – nowa (polska) twarz Hollywood

You must be logged in to post a comment.