Kylie koncertuje

ImageWe wtorek w paryskiej hali Bercy oficjalnie rozpoczęła się trasa koncertowa promująca ostatni album Kylie Minogue – "X".


Trwający 2 godziny koncert KylieX2008 rozpoczyna utrzymana w stylu pop-elektro piosenka "Speakephone" podczas której Kylie wjeżdża na scenę na wielkiej ażurowej konstrukcji, składającej się z koła i dziesiątek kabli.

Widowisko składa się z 8 aktów – każdy z nich o odrębnej tematyce – od elektro, poprzez elementy plażowo-wakacyjne po japoński styl manga.

Scenografia może wydawać się dość skromna na pierwszy rzut oka, jednak to tylko złudzenie. Olbrzymie kotary oraz podłoga są tak naprawdę wielkimi ekranami video, na których wyświetlane są wizualizacje sprawiające wrażenie trójwymiaru. Fizyczne elementy scenografii zostały zastąpione wirtualnymi, przez co koncert nabiera bardzo futurystycznego kształtu.

Wśród 30 piosenek wykonywanych podczas koncertu można usłyszeć nie tylko utwory z najnowszej płyty oraz znane przeboje. Kylie wykonuje również niewydane dotąd piosenki oraz nowe interpretacje takich hitów jak m.in. "It's raining men" i "Copacabana".

Tournee zakończy się w sierpniu koncertem w Londynie.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.