,  

Kate Winslet dostała Oscara

ImageKate Winslet otrzymała swojego pierwszego Oscara.


Kate była faworytką w kategorii Najlepsza aktorka w roli pierwszoplanowej.

W jednym z ostatnich wywiadów Brytyjka powiedziała:

 Oczywiście, że chcę wygrać. Każdy jednak wie, kiedy nie ma szans na to, żeby stanąć na podium. Byłam nominowana pięć razy i nie zawsze za role, które mogły mi przynieść statuetkę.
Przyzwyczaiłam się do przegrywania. Zbyt dużo razy przez to przechodziłam i wychodziłam z pustymi rękami. To bardzo dziwne, ale bycie przegraną jest bardzo komfortowe. Presja jest o wiele mniejsza.

Lecz, gdy otrzymała nagrodę, powiedziała, że gdy była jeszcze dzieckiem marzyła o takiej chwili, kiedy trzyma w ręku statuetkę. Wiele razy trzymała butelkę szamponu w ręku i udawała, że to jest ta prestiżowa nagroda. Wtedy wygłaszała różne mowy , dziś była tak zachwycona i pod takim wrażeniem, że słowa ciężko przechodziły jej przez gardło.

Wielkie gratulacje, nagroda na pewno się jej należała.

Najlepszym filmem został Slumdog. Milioner z ulicy. Nagrodę dla najlepszego aktora w roli pierwszoplanowej dostał Sean Penn za rolę w filmie Obywatel Milk. Najlepszą aktorką w roli drugoplanowej okazała się Penelope Cruz za Vicky Cristina Barcelona. Heath Ledger otrzymał pośmiertnego Oscara za swoją rolę Jokera w Mrocznym rycerzu.

{youtube}Adm50X9ctF0{/youtube}

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.