Heath Ledger – niedokończony film

Heath Ledger zrezygnował z dobrze zapowiadającej się kariery hokeisty, dzięki czemu cały świat miał szansę poznać jego talent aktorski. Choć żył tylko 28 lat, zdążył wystąpić w tak ważnych filmach, jak „Tajemnica Brokeback Mountain”, czy „Mroczny rycerz”. Słynął z przemyślanego doboru ról, dlatego śmiało można stwierdzić, że jego przedwczesna śmierć przerwała wielką karierę.

 

„Biografie: Heath Ledger” już w czwartek 11 października o 21:00 i 02:00 na kanale Club TV.

 

Aktor urodził się w 1979 roku w Perth w Australii. Jego pełne nazwisko brzmiało: Heathcliff Andrew Ledger. Dom rodzinny opuścił bardzo wcześnie, bo już w wieku 16 lat.

Pierwszym hollywoodzkim filmem, w którym wystąpił, była „Zakochana Złośnica”. Przełomową rolą w jego karierze, była rola w „Patriocie”, w którym wystąpił u boku Mela Gibsona. W kontrowersyjnym filmie „Tajemnica Brokeback Mountain” zagrał kowboja zakochanego w swoim koledze. W brawurowy sposób wcielił się w Jokera w kolejnej części Batmana zatytułowanej „Mroczny Rycerz”.  Po raz ostatni pojawił się na ekranie jako Tony w „Parnassusie”. Film dokończono dzięki temu, że rolę Heatha zagrało jeszcze trzech aktorów: Jude Law, Johnny Depp i Collin Farrel. Heath Ledger zmarł w 2008 roku z powodu przedawkowania leków. Osierocił córeczkę ze związku z Michelle Williams – Matildę.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.