Gwiazdy na czerwonym dywanie Złote Globy cz.III (video)

Nagrody zostały rozdane na gali Złotych Globów w tym roku a poniżej lista nominowanych.


{youtube}cfJDX2COSk0{/youtube}

{youtube}cbz7crjvRGU{/youtube}

{youtube}V6p_3OFBH5k{/youtube}

{youtube}4MNWYB7VmFw{/youtube}

{youtube}nM3QosXcX3M{/youtube}

{youtube}rE1xZPkSPLg{/youtube}

{youtube}dwRveAQkxnU{/youtube}

{youtube}09OAFBt6WNg{/youtube}

Poniżej lista nominowanych oraz zwycięzców:

FILM
Najlepszy film – Dramat

  • Avatar – ZWYCIZCA
  • The Hurt Locker
  • Inglourious Basterds
  • Precious: Based On The Novel Push By Sapphire
  • Up In The Air

Najlepsza aktorka – Dramat

  • Sandra Bullock, The Blind Side – ZWYCIZCA
  • Emily Blunt, The Young Victoria
  • Helen Mirren, The Last Station
  • Carey Mulligan, An Education
  • Gabourey Sidibe, Precious: Based On The Novel Push By Sapphire

Najlepszy aktor – Dramat

  • Jeff Bridges, Crazy Heart – ZWYCIZCA
  • George Clooney, Up In The Air
  • Colin Firth, A Single Man
  • Morgan Freeman, Invictus
  • Tobey Maguire, Brothers

Najlepszy film – Komedia albo Musical

  • The Hangover – ZWYCIZCA
  • (500) Days Of Summer
  • It's Complicated
  • Julie & Julia
  • Nine

Najlepsza aktorka – Komedia albo Musical

  • Meryl Streep, Julie & Julia – ZWYCIZCA
  • Sandra Bullock, The Proposal
  • Marion Cotillard, Nine
  • Julia Roberts, Duplicity
  • Meryl Streep, It's Complicated

Najlepszy aktor – Komedia albo Musical

  • Robert Downey Jr., Sherlock Holmes – ZWYCIZCA
  • Matt Damon, The Informant!
  • Daniel Day-Lewis, Nine
  • Joseph Gordon-Levitt, (500) Days Of Summer
  • Michael Stuhlbarg, A Serious Man

Najlepsza aktorka drugoplanowa

  • Mo'nique, Precious – ZWYCIZCA
  • Penélope Cruz, Nine
  • Vera Farmiga, Up In The Air
  • Anna Kendrick, Up In The Air
  • Julianne Moore, A Single Man

Najlepszy aktor drugoplanowy

  • Christoph Waltz, Inglourious Basterds – ZWYCIZCA
  • Matt Damon, Invictus
  • Woody Harrelson, The Messenger
  • Christopher Plummer, The Last Station
  • Stanley Tucci, The Lovely Bones

Najlepszy film animowany

  • Up – ZWYCIZCA
  • Cloudy with a Chance of Meatballs
  • Coraline
  • Fantastic Mr. Fox
  • The Princess and the Frog

Najlepszy film obcojęzyczny

  • Das weisse Band – Eine deutsche Kindergeschichte – ZWYCIZCA
  • Los abrazos rotos
  • Baarìa
  • La nana
  • Un prophète

Najlepszy reżyser

  • James Cameron, Avatar – ZWYCIZCA
  • Kathryn Bigelow, The Hurt Locker
  • Clint Eastwood, Invictus
  • Jason Reitman, Up in the Air
  • Quentin Tarantino, Inglourious Basterds

Najlepszy scenariusz

  •  Up in the Air, Jason Reitman, Sheldon Turner – ZWYCIZCA
  • District 9, Neill Blomkamp, Terri Tatchell
  • The Hurt Locker, Mark Boal
  • Inglourious Basterds, Quentin Tarantino
  • It's Complicated, Nancy Meyers

Najlepsza oryginalna piosenka w filmie

  • Crazy Heart, T-Bone Burnett, Ryan Bingham("The Weary Kind") – ZWYCIZCA
  • Avatar, James Horner, Simon Franglen, Kuk Harrell("I See You")
  • Brothers, U2, Bono("Winter")
  • Everybody's Fine, Paul McCartney("(I Want To) Come Home")
  • Nine, Maury Yeston("Cinema Italiano")

Najlepsza oryginalna melodia w filmie

  • Up, Michael Giacchino – ZWYCIZCA
  • Avatar, James Horner
  • The Informant!, Marvin Hamlisch
  • A Single Man, Abel Korzeniowski
  • Where the Wild Things Are, Carter Burwell, Karen Orzolek

Telewizja
Najlepszy serial telewizyjny – Dramat

  • Mad Men – ZWYCIZCA
  • Big Love
  • Dexter
  • House
  • True Blood

Najlepsza aktorka serialowa – Dramat

  • Julianna Margulies, The Good Wife – ZWYCIZCA
  • Glenn Close, Damages
  • January Jones, Mad Men
  • Anna Paquin, True Blood
  • Kyra Sedgwick, The Closer

Najlepszy aktor serialowy – Dramat

  • Michael C. Hall, Dexter – ZWYCIZCA
  • Simon Baker, The Mentalist
  • Jon Hamm, Mad Men
  • Hugh Laurie, House
  • Bill Paxton, Big Love

Najlepszy serial telewizyjny – Komedia albo Musical

  • Glee – ZWYCIZCA
  • 30 Rock
  • Entourage
  • Modern Family
  • The Office

Najlepsza aktorka serialowy – Komedia albo Musical

  • Toni Collette, United States Of Tara – ZWYCIZCA
  • Courteney Cox, Cougar Town
  • Edie Falco, Nurse Jackie
  • Tina Fey, 30 Rock
  • Lea Michele, Glee

Najlepszy aktor serialowy – Komedia albo Musical

  • Alec Baldwin, 30 Rock – ZWYCIZCA
  • Steve Carell, The Office
  • David Duchovny, Californication
  • Thomas Jane, Hung
  • Matthew Morrison, Glee

Najlepszy mini serial lub film zrobiony dla telewizji

  • Grey Gardens – ZWYCIZCA
  • Georgia O'Keeffe
  • Into the Storm
  • "Little Dorrit"
  • Taking Chance

Najlepsza aktorka w mini serialu lub filmie zrobionym dla telewizji

  • Drew Barrymore, Grey Gardens – ZWYCIZCA
  • Joan Allen, Georgia O'Keeffe
  • Jessica Lange, Grey Gardens
  • Anna Paquin, The Courageous Heart of Irena Sendler
  • Sigourney Weaver, Prayers for Bobby

Najlepszy aktor w mini serialu lub filmie zrobionym dla telewizji

  • Kevin Bacon, Taking Chance – ZWYCIZCA
  • Kenneth Branagh, "Wallander"
  • Chiwetel Ejiofor, Endgame
  • Brendan Gleeson, Into the Storm
  • Jeremy Irons, Georgia O'Keeffe

Najlepsza drugoplanowa aktorka w mini serialu lub filmie zrobionym dla telewizji

  • Chloë Sevigny, "Big Love"- ZWYCIZCA
  • Jane Adams, "Hung"
  • Rose Byrne, "Damages"
  • Jane Lynch, "Glee"
  • Janet McTeer, Into the Storm

Najlepszy drugoplanowy aktor w mini serialu lub filmie zrobionym dla telewizji

  • John Lithgow, "Dexter" – ZWYCIZCA
  • Michael Emerson, "Lost"
  • Neil Patrick Harris, "How I Met Your Mother"
  • William Hurt, "Damages"
  • Jeremy Piven, "Entourage"
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.