, ,  

Film z żyjącym Jacksonem to czysta prowokacja

ImageFilm, który Wam pokazaliśmy o żyjącym Michaelu Jacksonie , był spreparowany przez niemiecką telewizję RTL.


Po co to wszystko? Po to by pokazać jak szybko nie prawdziwe informacje obiegną internet. Jak bardzo podatni są internauci na podobne nieprawdziwe historie. Wielu z Was na pewno uwierzyło, że Michael jednak żyje, inni od razu wiedzieli że to kłamstwo. A RTL zrobiła sobie eksperyment.

Chcieliśmy pokazać jak łatwo użytkownicy internetu mogą zostać zmanipulowani przez zmistyfikowane video – mówi rzecznik RTL, Heike Schultz.

Dlatego stworzyliśmy to nagranie ukazujące "żywego Michaela Jacksona", chociaż wszyscy doskonale wiedzieli, że on już nie żyje. Odpowiedź na to video zaparła nam dech w piersiach! Niestety wielu ludzi uwierzyło, że to prawda, chociaż stworzyliśmy ten filmik w taki sposób, aby każdy normalny użytkownik internetu mógł stwierdzić, że jest on nieprawdziwy – dodaje Schultz.

Każdy normalny użytkownik? Ciekawe kogo Niemcy mieli na myśli. Jeśli miliony internautów dało się nabrać na ten przekręt, to te miliony chyba są nienormalni. Jakimi w takim razie ludźmi są ci, którzy film stworzyli?

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.