Ashley Cowie vs. Indiana Jones

Prowadzący program „Na tropie legendy” Ashley Cowie, to szkocki historyk, podróżnik, pisarz, fotograf, gospodarz telewizyjny i producent.

Od 1993 roku eksplorował Caithness na północnym wybrzeżu Szkocji, gdzie odkrył wiele archeologicznych skarbów. Dowiódł w ten sposób, że na tym teranie istniało wczesne, prehistoryczne osadnictwo. Jego rozliczne podróże, w najbardziej niebezpieczne i zakazane miejsca na Ziemi sprawiły, że zyskał sobie przydomek „prawdziwego Indiany Jonesa”. Emitowany obecnie, we wtorki o 23:00 na kanale SciFi Universal program „Na tropie legendy” zgromadził widownię liczącą około 40 milionów widzów na całym świecie. Przy okazji nagrywania programu Ashley zwiedził 30 państw i zobaczył ponad 100 zabytków! Przemierzał pasma górskie w Jordanii, studiował chrześcijańskie symbole w Izraelu i przedzierał się przez peruwiańską dżunglę.

Podobieństwa między szkockim historykiem a Indianą Jonesem są oczywiste. Filmowy bohater  podobnie jak Cowie poszukiwał zaginionych legendarnych przedmiotów. W czasie swych podróży próbował odnaleźć Arkę Przymierza, Świętego Graala i Kryształową Czaszkę. Obydwaj mężczyźni nieustraszenie przemierzają świat, gnani ciekawością i chęcią poznania. No i obydwaj są bardzo przystojni. Patrząc na zdjęcia Ashleya Cowie i Harrisona Forda, wcielającego się w rolę Jonesa, nie sposób nie zauważyć, że panowie są nawet do siebie fizycznie podobni. Jedyna różnica jest taka, że życie przystojnego historyka nie jest filmową fikcją!

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.