,  

Zula Walkowiak i Marta Prajsnar – ustawiony remis?!

Głos Wielkopolski

Gala była pod hasłem „Ratujemy Życie”

Przez kilka dni informowaliśmy Was, że Zula Walkowiak stoczy walkę na ringu  z zawodową mistrzyni Polski w kick boxingu Martą Prajsnar. Według informacji jakie otrzymaliśmy na dniach , Zula jako amatorka miała zremisować z doświadczoną bokserką a to znaczyłoby , że Zula może następnym razem być lepsza od mistrzyni po zaledwie kilku treningach.

Ostatni materiał prasowy Zula zremisowała debiutancka walkę(zdjęcia) otrzymaliśmy od lokalnego serwisu z Kalisza. Podane na naszym portalu informacje trochę mijały się z rzeczywistością. Jak się dowiedzieliśmy cel był zupełnie inny.

Celem walki była akcja charytatywna dla dzieci chorych na białaczkę. Nikt nie walczył o puchar federacji AMW. Pokaz był z góry zdany na remis. Miała być to zwykła walka pokazowa nie mordobicie dlatego Mistrzyni Polski w boskie, w kickboxingu , która zdobyła tylko brąz MP bawiła się Zuzą. Cała gala była pod hasłem „Ratujemy Życie”- bo to było najważniejsze.

Poinformowaliśmy kaliski serwis o zaistniałej sytuacji i poprosiliśmy o wyjaśnienie. Oto co otrzymaliśmy.

Informację otrzymaliśmy bezpośrednio od Zuli, albowiem cechuje nas to, że wyłącznie wysyłamy informacje zgodne z tym co mówią nam zainteresowani. Sugerujemy się równiez tym co po walce ogłosił konferansjer “drodzy Państwo sędziowie w walce pokazowej orzekli remis”

W tym momencie dzwoniliśmy do Pana K.Gorzkiewicza (organizatora), który powiedział nam “walka Marty z Zulą była walką pokazową, a nie rankingową, stąd też w takich przypadkach, jeśli nie ma ewidentnej przewagi, za którą uważa się nokaut, zazwyczaj ogłasza się remis”.

Wyobrażacie sobie by amatorka wyszła bez szwanku z pod rękawic fachowca?

www.aeroboks.pl/

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.