Złote Lwy 2011 rozdano

Zobacz kto odebrał nagrodę i za jaki film.

W Gdyni odbył się 36 Festiwal Filmowy, podczas którego rozdano nagrody zwane Złotymi Lwami.

Główną nagrodę 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za produkcję i reżyserię otrzymali Ewa Piaskowska i Jerzy Skolimowski.

Dziękuję Bogu, który dał mi duszę hazardzisty, dzięki której zaryzykowałem współpracę z Vincentem Gallo – powiedział odbierając Złote Lwy nagrodzony również za reżyserię Jerzy Skolimowski. – Chylę czoła przed dokonaniami moich młodszych kolegów – mówił.

W kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa triumfowała Roma Gąsiorowska, doceniona za kreację w filmie „Ki” Leszka Dawida.

Nagrodę dla najlepszego pierwszoplanowego aktora otrzymał Marcin Dorociński, uhonorowany za rolę w „Róży”.

Pełna lista nagrodzonych:

WIELKA NAGRODA „ZŁOTE LWY” dla najlepszego filmu „Essential Killing” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego

WIELKA NAGRODA „ZŁOTE LWY” dla producentów najlepszego filmu „Essential Killing” – Ewy Piaskowskiej i Jerzego Skolimowskiego

NAGRODA „SREBRNE LWY” dla filmu „Sala samobójców” w reżyserii Jana Komasy

NAGRODA „SREBRNE LWY” dla producenta filmu „Sala samobójców” – Jerzego Kapuścińskiego

NAGRODA SPECJALNA JURY dla filmu „Młyn i Krzyż” w reżyserii Lecha Majewskiego

NAGRODY INDYWIDUALNE:

1. Jerzy Skolimowski za reżyserię filmu „Essential Killing”

2. Janusz Margański i Greg Zglinski za scenariusz filmu „Wymyk”

3. debiut lub drugi film ex aequo dla Bartosza Konopki za film „Lęk wysokości” dla Grega Zglinskiego za film „Wymyk”

4. Roma Gąsiorowska za główną rolę kobiecą w filmie „Ki”

5.  Marcin Dorociński za główną rolę męską w filmie „Róża”

6.  Katarzyna Zawadzka za debiut aktorski w filmie „W imieniu diabła”

7. Adam Sikora za zdjęcia do filmu „Essential Killing”

8. Paweł Mykietyn za muzykę do filmu „Essential Killing”

9. Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński za scenografię do filmu „Młyn i Krzyż”

10. Gabriela Muskała za drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Wymyk”

11. Marian Dziędziela za drugoplanową rolę męską w filmie „Kret”

12 .za dźwięk ex aequo dla Bartosza Putkiewicza („Sala samobójców”) dla Lecha Majewskiego i Zbigniewa Maleckiego („Młyn i Krzyż”)

13 . Rek Lemehenyi i Maciej Pawliński za montaż filmu „Essential Killing”

14. Dorota Roqueplo za kostiumy do filmu „Sala samobójców” i „Młyn i Krzyż”

15. Janusz Kalej za charakteryzację do filmu „Lęk wysokości”

WYRÓŻNIENIE JURY za film Antoniego Krauzego „Czarny Czwartek” za wyjątkowy wkład w pielęgnowanie narodowej świadomości i za wyjątkowo osobistą nutę w kinie dotykającym wydarzeń historycznych.

 

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.