, , ,  

Zbiok i Cymer malują charytatywne vinyle

Hoop Cola oraz Forum na rzecz Różnorodności Społecznej zapraszają na aukcję charytatywną Urban Vinyli, która odbędzie się 14.09.2011 o godz. 15.00 w Soho Factory.

Już 14 września w warszawskim Soho Factory odbędzie się aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na działalność Forum na rzecz Różnorodności Społecznej.

Na aukcji wystawione zostaną urban vinyle pomalowane przez znanych artystów street art – Dominika Cymera oraz Sławka Zbioka Czajkowskiego oraz  figurki pomalowane na wzór zwycięskich prac 7. edycji konkursu Grafex w kategorii Urban Vinyl.

Cymer na rzecz aukcji wykonał cztery figurki. Jest to twórca nie tylko projektów street artowych i graficznych. Znany jest również jako autor projektów angażujących ludzi. Charakteryzuje go brak pokory, który pozwala mu robić wszystko na raz, ale zawsze po swojemu 🙂 Jest laureatem kilku polskich konkursów ilustracyjnych, graficznych oraz interaktywnych. Jedna z figurek wykonanych przez Cymera zostanie zlicytowana podczas aukcji internetowej w serwisie Allegro.

Pięć pomalowanych przez Zbioka vinyli podejmuje dialog ze stereotypami opisującymi Polaków. Pierwszy vinyl pokazuje, jak przekora bierze górę nad autorytetami i zdaniem mądrzejszych. Vinyl drugi obrazuje nasze tendencje do kłótni i zawiści podczas, gdy trzeci porusza temat bogatej historii narodu polskiego. Kolejna figurka przedstawia problemy z komunikacją, komplikowanie i tworzenie barier między ludźmi podczas prób porozumienia. Ostatni vinyl – ”Twisted life” zwraca uwagę na to, że nasze życie nigdy nie spełnia naszych wymagań i nie jest takie, jak sobie wymarzyliśmy.

Oprócz nich, uczestnicy aukcji będą mieli okazję wylicytować jedną z figurek pomalowanych przez znane osobistości ze świata kultury czy polityki (m.in. Kazimiera Szczuka, Janusz Palikot, Zbigniew Hołdys) i sceny rozrywkowej (m.in. Jolanta Fraszyńska, Tomasz Jacyków).

Aukcję poprowadzi Aleksandra Szwed.

 

Zaprojektowane i wykonane na aukcję figurki, zostały przekazane przez firmę Hoop Cola, która w ramach platformy komunikacyjnej „Odkręć się na innych” i kontynuacji kampanii „Polak Mały”, wspiera działania rozwijające dialog międzykulturowy w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia malowania vinyli przez artystów


Ojcem chrzestnym vinyli Hoop Coli jest absolwent Wydziału Grafiki poznańskiej ASP –  Bogusław Piotrowski, którego do stworzenia figurki, zainspirowały literki “OO” z nazwy HOOP. Są one odwzorowane w kształcie głowy, uszu i rączek vinyla.

 

 

 

INFORMACJE DODATKOWE

Dominik Cymer – twórca komiksów, grafik i animacji, wynalazca przedmiotów, rozwiązań interaktywnych, autor projektów street art oraz projektów zaangażowanych. Uczestniczył w wielu wystawach, m.in.: Dizajn! Dizajn! w BWA Bielsko-Biała, Alarm Warszawa! w InfoQultura w Warszawie, Alternatif Turistik w CSW Kronika w Bytomiu. Dyrektor kreatywny Netizens. Członek nieformalnego legendarnego kolektywu Będzinbeat (aktualnie w stanie hibernacji). Laureat licznych nagród, m.in.: Polskiego Konkursu Reklamy KTR (2008, 2009) w kategorii ilustracja reklamowa oraz w kategorii design za projekt graficzny mapy Warsaw Use-It wydanej przez m.st. Warszawa oraz Fundację Bęc Zmiana.

 

Sławek Zbiok Czajkowski – absolwent Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej przy Uniwersytecie Zielonogórskim, obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu. Zbiok znany jest ze swoich prac w przestrzeni miejskiej Wrocławia, oraz jako laureat wielu nagród, m.in. Grand Prix 9. Konkursu Gepperta dla debiutujących artystów malarzy w 2009 roku, czy też nagrody WARTO, w kategorii sztuk wizualnych za instalację malarską: „All The Drugs In This World Won’t Save Us From Ourselves”. Znany ze swoich pełnych koloru prac, łączących sztukę komiczną, graficzną i konstruktywistyczny surrealizm.

 

Bogusław Piotrowski – Absolwent Wydziału Grafiki na ASP w Poznaniu (2008), specjalizacja Projektowanie Graficzne, dyplom z Ilustracji Wydawnictw u Mirosława Adamczyka, interesuje się designem, postaciami i animacją.

Urban vinyl (Designer Toys) to potoczne określenie, zabawek produkowanych w limitowanych seriach, tworzonych przez artystów (najczęściej związanych ze street artem), których odbiorcami są zazwyczaj osoby dorosłe. Nazwa pochodzi od jednego z wielu różnych materiałów, z których są wykonane, czyli termoplastycznego tworzywa sztucznego – winylu. Oprócz niego materiałami dominującymi są plastik, metal, drewno.

Forum na rzecz Różnorodności Społecznej –Działania FFRS wspierają dialog międzykulturowy, rozwijają zasoby wiedzy i narzędzia w zakresie integracji społecznej i równego traktowania oraz nagłaśniają problem dyskryminacji ze względu na wyznanie, światopogląd, czy pochodzenie etniczne, rasowe, narodowościowe. FFRS angażuje się także w krytyczną analizę historii społeczeństwa różnorodnego w Polsce, po to aby wnioski i refleksje dotyczące przeszłych doświadczeń, miały konstruktywny wkład w debatę o współczesnych dylematach dotyczących migracji, dyskryminacji i integracji.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.