,  

„Zaplątani” – 22 listopada uroczysta premiera komediowej baśni Walta Disneya (zdjęcia)

Będzie to 50. pełnometrażowy film animowany wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios. W przygotowaniu polskiej ścieżki dźwiękowej wzięli udział m.in. Julia Kamińska, Danuta Stenka i Maciej Stuhr.

Już 22 listopada odbędzie się uroczysta premiera komediowej baśni Walta Disneya – „Zaplątani”. Będzie to 50. pełnometrażowy film animowany wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios. W przygotowaniu polskiej ścieżki dźwiękowej wzięli udział m.in. Julia Kamińska, Danuta Stenka i Maciej Stuhr.

Premiera Zaplątanych połączona jest z okrągłą rocznicą studia Walt Disney Animation Studios, najstarszego studia anmacyjnego na świecie założonego w 1934 roku przez Walta Disneya. Było integralną częścią Walt Disney Productions od 1934 r. Zadebiutowało filmem Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. W ciągu siedemdziesięciu sześciu lat wyprodukowało 50 pięknych, wzruszających lub zabawnych filmów, które przed ekrany kin i telewizorów przyciągnęły wiele pokoleń ludzi na całym świecie. Najbardziej znane to: Fantazja, Dumbo, Pinokio, 101 Dalmatyńczyków, Śpiąca Królewna, Księga Dżungli, Piękna i Bestia, Mała Syrenka, Aladyn, Pocahontas, Król Lew, Piorun czy Księżniczka i żaba.

Zaplątani to chronologicznie ostatni film opracowany przez Walt Disney Animation Studios. Główym bohaterem Zaplątanych jest Flynn, czarujący młody awanturnik, znajdujący schronienie w opuszczonej wieży. Znajduje w niej piękną i pełną temperamentu Roszpunkę, która czyni go swym więźniem. Izolowana od świata przez Matkę Gertrudę dziewczyna marzy o ucieczce. Szybko dobija targu z Flynnem i wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż. Towarzyszy im koń Maksimus oraz nadopiekuńczy kameleon Pascal.

Za reżyserię 50. pełnometrażowego filmu animowanego w historii Walt Disney Animation Studios odpowiadają Byron Howard i Nathan Greno. Pierwszy z nich w 2008 r. wyreżyserował film Piorun, który przyniósł 300 milionów USD zysków na całym świecie, dwie nominacje do nagrody Golden Globe (najlepszy film animowany i najlepsza piosenka do filmu) oraz nominację do Oscara za najlepszy film animowany. Z kolei Greno, tworzący animacje dla wytwórni Disneya od 14 lat, był szefem scenariusza animacji w filmie Piorun oraz pracował przy powstawaniu filmów Mulan, Mój brat niedźwiedź oraz Rodzinka Robinsonów.

Uroczysta premiera „Zaplątanych” odbędzie się już 22 listopada 2010 r. w Cinema City Sadyba Best Mall o godz. 19.00.

Film promują w Stanach Mandy Moore i Zachary Levi

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.