Zakopower usunięty ze Stanów!

ImageZespół Zakopower został nie wpuszczony do Chicago!


Cała grupa została cofnięta z lotniska w Chicago. Najprawdopodobniej nie dostali zgody na opuszczenie lotniska w Chicago – podaje Tygodnik Podhalański.

Dziś w Chicago miał się odbyć wielki koncert dla amerykańskiej Polonii. Gwiazdą jedynego takiego koncertu prezentującego góralskie dokonania Młodych Mistrzów Sztuki Podhalańskiej miał być zespół Zakopower. Grupa leciała do USA dwoma liniami kursowymi. Przelot pierwszej ekipy z PLL LOT odbył się bez przeszkód- czytamy w tygodniku.

Reszta zespołu, w tym Sebastian Karpiel Bułecka lecieli liniami Lufthansy. Po opuszczeniu samolotu, z nieznanych przyczyn zostali cofnięci z powrotem do kraju przez oficerów imigracyjnych- czytamy dalej.

Cofnięci muzycy zostali w USA potraktowani przez oficerów imigration potraktowani bardzo ordynarnie.

Na jakiekolwiek próby tłumaczenia słyszeli głośne „shut up”, grożono im też odstawieniem do więzienia imigracyjnego. Wiadomo, że „immigration” nie musi podawać powodów nie wpuszczenia obywateli innych krajów do USA. Jednak sposobu w jaki potraktowano artystów z Zakopower na lotnisku nie można nazwać inaczej jak szykanami wobec obywateli polskich. Tym bardziej, że przecież 3 lata temu byli już w USA na koncertach, pieniądze za swoje występy zarobili jak najbardziej legalnie i w przewidzianym terminie, bez zakłóceń z USA wyjechali. Jest to kolejna afera z polskimi artystami. Miesiąc temu odmówiono w Polsce wiz muzykom z zespołu Lombard, Sztywny Pal Azji i Sidney Polak, którzy mieli przyjechać na polonijny festiwal „taste of Polonia”. Oczywiście przyczyn odmowy, podobnie jak teraz przyczyn nie wpuszczenia do USA części Zakopower nie podano
– podsumowuje Miłosz Sowa korespondent Tygodnika.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.