Zakopower otarł się o śmierć

ImageKilka godzin dzieliło zespół od napadu w Bombaju.


Dzień wcześniej przed zamachem w Bombaju Zakopower wystąpił na koncercie w mieście. Zespół opuścił indyjskie miasto zaledwie na kilka godzin przed całym zajściem. Impreza była zorganizowana w ramach obchodów  z okazji 75-lecia otwarcia polskiego konsulatu w Bombaju i 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do samolotu wsiedli rankiem 26 listopada, ataki rozpoczęły się tego samego dnia wieczorem.

Hotel, w którym odbywały się uroczystości, to jest dokładnie to miejsce gdzie nastąpił atak.

Mieliśmy ponad 300 gości, naprawdę uniknęliśmy tragedii – powiedział nam Piotr Opaliński, wysoki pracownik polskiej ambasady w Indiach. Zakopower to jedyni polscy artyści, którzy gościli na obchodach.

Jak czytamy w Fakcie : Zespół występował zarówno 24 i 25 listopada. Impreza odbywała się na najwyższym piętrze jednego z luksusowych hoteli. Bułecka wraz z kolegami występowali tam w góralskich strojach. Dzień później do tego hotelu wdarli się terroryści i wzięli zakładników.

O atakach zespół dowiedział się po wylądowaniu w Polsce, mieli szczęście że udało im się planowo wrócić i dziękowali Bogu że się nic nie stało – powiedział nam jeden z pracowników Kayaxu, agencji, która opiekuje się zespołem.

 

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.