,  

„Żądam anulowania decyzji o zwolnieniu dyscyplinarnym” – Szapołowska

Michał Pieściuk / newspix.pl

W inny przypadku w środę idzie do sądu pracy złożyć stosowne dokumenty

Grażyna Szapołowska zamiast pojawić się na spektaklu w Teatrze Narodowym, gdzie dyrektorem jest Jan Englert, poszła do show Bitwa na głosy, gdzie zasiada na krześle jury. Za ten wybryk aktorka została wyrzucona przez dyrektora na bruk. Tak się odgraża, że pójdzie do sądu albo proponuje ugodę.

Żądam anulowania decyzji o zwolnieniu dyscyplinarnym i proponuję rozwiązanie mojej umowy o pracę za porozumieniem stron – zdradza Faktowi  szczegóły swojego pozwu aktorka, która wychodzi też naprzeciw Englertowi. – Jestem gotowa grać nadal w spektaklu „Tango” w charakterze aktorki występującej gościnnie do momentu zejścia sztuki z afisza. Nigdy nie miałam zamiaru burzyć planów repertuarowych Teatru Narodowego, co się jednak stało w wyniku decyzji dyrektora – zapewnia Szapołowska.

Bardzo ważnym punktem spornym są finanse. Jan Englert wspominał o stratach, jakie poniósł jego teatr w wyniku odwołania spektaklu przez nieobecność pani Grażyny. We wcześniejszym wywiadzie dla Faktu aktorka powiedziała, że TVP na piśmie zaproponowała pokrycie wszelkich kosztów, łącznie z wypłatą honorariów aktorskich i wykupieniem całej puli biletów. Rzecznik TVP zdementowała tę wypowiedź, a Fakt dowiedział się, że taka propozycja padła nie ze strony telewizji, a firmy produkującej „Bitwę na głosy”. Potwierdza to jej szef, Grzegorz Piekarski. – Producent przedstawił dyrektorowi kilka rozwiązań tej sytuacji jeszcze w lutym – mówi.

W środę składam dokumenty do sądu pracy! – mówi Szapołowska. W pozwie znajduje się propozycja pokrycia przeze mnie faktycznych strat teatru – przyznaje aktorka.

Myślicie, że Englert na takich warunkach przywróci aktorkę do pracy?

Zobacz też:Będzie nowe „Postaw na milion” Urbański nie zastąpi Nowickiego!

źródło: Fakt.pl

Kapif

Kapif

Kapif

Kapif

Michał Pieściuk / newspix.pl

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

2 komentarze „Żądam anulowania decyzji o zwolnieniu dyscyplinarnym” – Szapołowska

  • Seti

    Nie, powinien ją zwolnić i nigdy więcej nie zatrudnić. NIGDY WIĘCEJ. Idiotki, które myślą że se mogą od tak nie przychodzić do pracy, a potem jakgdyby nigdy nic dziwić się, że sa zwolnione – nie maja racji bytu w społeczeństwie.

  • Kasia

    Pani Grażyna Sz. za wysoko się ceni, co my jako widzowie odczuwamy od lat. Są aktorki, które nigdy nie dopuściłyby do takich sytuacji, konfliktów, które stawiają kolejne nobliwe środowisko w złym świetle. Może czyni to dla rozgłosu. Jeśli zależy tej „aktorce” na odpowiedniej gaży, to po co walczyła o tą rolę? Ponadto niewiele wnosi do programu, który z definicji ma charakter muzyczny.

You must be logged in to post a comment.