,  

Wojna między Jandą i Szczepkowską

Teodor Klepczyński,Jacek Herok / newspix.pl

Stare rany znowu zostały rozdrapane

Krystyna Janda i Joanna Szczepkowska razem studiowały w szkole aktorskiej. Później przez wiele lat pracowały na deskach jednego teatru. Przyszedł jednak czas, kiedy panie  się pokłóciły i od tej pory unikały się aż do pewnego dnia kiedy poszło o rolę Marii Skłodowskiej Curie.

Jako pierwsza rolę znanej naukowiec dostała Joanna Szczepkowska, wtedy aktorka zaczęła się dokładnie przygotowywać. Wnikliwie studiowała życiorys chemiczki, ale i – jak twierdzi – na prośbę twórców filmu wprowadziła szereg zmian i wątków do scenariusza. Z czasem jednak rolę Skłodowskiej reżyserka  Marta Meszaros zaproponowała Krystynie Jandzie. Wszystko to co zrobiła do tej pory Szczepkowska przypisano scenarzystce i Jandzie. Zrobiło się wielkie zamieszanie.

– Dlaczego ona to robi? Dlaczego daje tak silny przekaz, że zrobią z Meszaros, co chcą? Z moim scenariuszem co chcą? Czemu ma służyć ta złośliwość? Może chodzi tylko o to by mnie jednak sprowokować? Może to rady prawników? Nieskuteczne. Żadnego sądu nie będzie bo ja po prostu nie mam na to siły. (…) Muszę się trzymać. Ciężko będzie – napisała Szczepkowska na swoim blogu.

Wojna między aktorkami trwa już od 30 lat, myślicie, że w końcu się pogodzą?

Zobacz też:Gardias vs Kwaśniewska. Pojedynek na dekolty

źródło: Fakt.pl

Aleksander Majdański / newspix.pl

Jacek Herok / newspix.pl

Michał Pieściuk / newspix.pl

Michał Pieściuk / newspix.pl

Teodor Klepczyński / newspix.pl

Teodor Klepczyński / newspix.pl

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)
Wojna między Jandą i Szczepkowską, 10.0 out of 10 based on 1 rating

You must be logged in to post a comment.