Wojciech Baranowski – wschodzące słońce w „The Voice of Poland”

Fotoszok.pl
Przesłuchania w ciemno” do czwartej edycji programu „The Voice of Poland” pozwoliły odkryć nowe talenty na scenie muzycznej.

W najbliższą sobotę, 22 marca, zaprezentują się wokaliści z Dolnego Śląska, Opolszczyzny oraz centralnej Polski. Wśród nich znalazł się 22-letni Wojciech Baranowski, któremu w trakcie Przesłuchań w ciemno towarzyszył jego przyjaciel, finalista trzeciej edycji programu – Ernest Staniaszek. Swoim wykonaniem piosenki „Here Comes The Sun” zespołu The Beatles podbił serca Trenerów. Do czyjej drużyny trafił wokalista? Tego widzowie Dwójki dowiedzą się w tę sobotę!

Sukces to 10% talentu i 90% ciężkiej pracy. To stwierdzenie jak najbardziej sprawdza się w muzyce. Osiągnięcie dojrzałości i odpowiedniego brzmienia głosu wymaga wielu lat ciężkiej pracy. Nawet osoby z wyjątkowym talentem systematycznie pracują nad barwą swojego wokalu, aby osiągnąć perfekcję. Do takich perfekcjonistów należy 22-letni Wojciech Baranowski – wokalista zespołu EleanoreKrieger, Johnny on the Spot i klawiszowiec zespołu Amnezja.
Co ciekawe, na przesłuchaniach nie pojawił się sam. Towarzyszył mu finalista trzeciej odsłony programu Ernest Staniaszek. Wokaliści poznali się w piotrkowskim liceum, gdzie swoją przygodę z muzyką rozpoczęli w szkolnym chórze. Wtedy również zaczęli stawiać pierwsze kroki w swoich muzycznych karierach. „Zawsze z Wojtkiem wspieramy się muzycznie, mamy również podobne poglądy na świat. Trzymam za niego kciuki, ponieważ jest mega utalentowaną osobą” – wspiera przyjaciela Ernest Staniaszek.

Poza śpiewaniem Wojciech gra na pianinie, gitarze oraz akordeonie guzikowym. Ponadto od lat pisze teksty i komponuje muzykę do swoich artystycznych projektów, których w swoim życiu zagrał już kilkanaście. Na własnej skórze poznał wiele gatunków muzyki – od klasyki po metal. Jednak jak twierdzi, najbliższy jego sercu jest rock&roll – „Gdybym mógł, najchętniej cofnąłbym się do lat ‘60 i założył zespół z Jimem Morrisonem i Rayem Charlesem.”

Sukcesy Wojciecha nie ograniczają się wyłącznie do branży muzycznej. Chłopak świetnie sprawdza się również jako businessman, prowadząc klubokawiarnię w Piotrkowie Trybunalskim.

Wojciech swoim niezwykłym głosem wprawił w zachwyt Marię Sadowską, Tomsona i Barona oraz Marka Piekarczyka – Trenerów czwartej edycji „The Voice of Poland”. Kogo, jako Trenera, wybrał Wojciech? Tego widzowie TVP2 dowiedzą się już w sobotę, 22 marca.

Najnowsze odcinki programu w każdą sobotę na TVP2 o godzinie 20.05 i 21.05 (dwa odcinki).
Fotoszok.pl

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.