,  

Wiśniewski wesprze chorych na nowotwory / Magda Femme chcę pieniędzy za pomaganie !

Kilka tygodni temu media obiegła informacja o tym, że Michał Wiśniewski zachorował na raka.
Mimo to choroby Michał jednak się nie załamuje, jak sam mówi to wszystko dzięki niedawno poślubionej Dominice Tajner.
Wiśniewski gra koncerty, przygotowuje nowe piosenki, większość swoich zajęć skupia jednak wokół dobroczynnego projektu Pomaganie jest trendy, w ramach którego ostatnio uczestniczył w przedfinałowym festiwalu w Łaszkowie.  Celem projektu jest przede wszystkim wsparcie fundacji zajmujących się chorymi na choroby nowotworowe.
Jak powiedział twórca projektu “Pomaganie jest trendy”, raper Gorzki:  “Michał wspólnie z Dominiką, są jednymi z osób, które w 100% angażują się w ten projekt, wspólnie z Dominiką wisimy na telefonach, aby tworzyć ten projekt w całości, wspólnie martwimy się o sponsorów, czy wsparcie medialne, do takich osób należą również Alicja Węgorzewska, czy Krzysztof Antkowiak. To ekipa, która ten projekt organizuje i go rozwija”.
Michał Wiśniewski wystąpi również na festiwalu finałowym Pomaganie jest trendy w Kaliszu 31 sierpnia 2012, obok gwiazd polskich i francuskich związanych z projektem.
Dziennikarka jednej z lokalnych gazet kaliskich zapytała w związku z tym festiwalem jego organizatora o udział Magdy Femme, która po obwieszczeniu choroby Wiśniewskiego zakwestionowała jej wiarygodność w mediach.
Na pytanie dziennikarki “Dlaczego ani na przedfinałowym, ani na finałowym festiwalu nie ma Magdy Femme, która uczestniczyła w nagraniu piosenki promującej projekt? Czyżby miało to związek z jej ostatnią wypowiedzią dotyczącą choroby Michała?” , organizator przedsięwzięcia i jeden z artystów w nim uczestniczący Krzysztof “Gorzki” Gorzkiewicz odpowiedział:
“Jesteśmy w kryzysowej sytuacji finansowej, z udziału w projekcie wycofał się sponsor nie jesteśmy wstanie płacić artystom więcej niż zwroty kosztów przejazdu, dlatego artystom biorącym w projekcie udział sytuację przedstawiłem i pozostawiłem im wybór. Zależy mi na tym, żeby projekt pozostał w pełni projektem charytatywnym, nie zarabiam na nim ja, nie zarabiają na nim również pozostali artyści, zarówno w piosence jak i w koncertach artyści udział biorą bez żadnych honorariów poza zwrotem kosztów podróży, choć wielu artystów nawet nie chce tych kosztów. Nie chcę dopuścić do sytuacji, w której artyści za pośrednictwem mediów będą mówić o pomaganiu, biorąc za to honoraria, nasz projekt ma propagować idee dobroczynności, tak było i tak pozostanie. Liczyłem na to, że gdyby dopisał sponsor i koncertów udałoby się zrobić analogicznie więcej, będę mógł zapłacić skromne honorarium artystom, albowiem w tej sytuacji musieliby zrezygnować ze swojej komercyjnej pracy na rzecz projektu, ale ponieważ plan w całości z uwagi na brak finansów się nie powiódł, nasza propozycja jest adekwatna do możliwości, tym bardziej dziękuję większości artystów, która z nami została i tym, którzy do nas dołączyli w międzyczasie jak właśnie Michał Wiśniewski, Marian Lichtman, Iwona Węgrowska czy Rafał Brzozowski”
 
Dziennikarka jednak nie przestaje dociekać pytając “ale czy brak Magdy w ostatnich festiwalach, zwłaszcza w finałowym 31 sierpnia ma jakikolwiek związek z jej wypowiedzią na temat byłego męża?”
 
Gorzki odpowiada: “Nie zwracam uwagi na to, kto jest czy był kogo partnerem, nie mam czasu w ostatnich miesiącach również śledzić co kto i o kim mówi w mediach, zresztą nie interesuje mnie to,  niemniej przykro mi, że do takich sytuacji dochodzi, zwłaszcza jeśli dotyczy to artystów związanych z moim projektem i jeśli dotyczy to dziwnych sytuacji związanych z nowotworami. Jest to poważna choroba i ciężko mi uwierzyć w to, żeby Magda kpiła choroby Michała. Magda jest z nami drugi rok i wie jak ciężką chorobą jest rak, któremu przeciwstawiamy się już po raz drugi w ramach PJT. Nie chcę tego komentować dopóki nie zagłębię się w temat, a nie zrobię tego przed 31 sierpnia, ponieważ skupiamy się na profesjonalnej organizacji finałowego festiwalu w Kaliszu. Osobiście mam wielki szacunek do Michała, który zamiast załamywać się walczy ze swoją chorobą, jednocześnie pomagając walczyć z nim w ramach naszego projektu, cieszę się też, że jest z nami Dominika, która nie tylko wspiera swojego męża, ale również z pełnym zrozumieniem choroby angażuje się w rozwój naszego projektu”.
 
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)
Wiśniewski wesprze chorych na nowotwory / Magda Femme chcę pieniędzy za pomaganie !, 10.0 out of 10 based on 1 rating

You must be logged in to post a comment.