,  

Wielkie kontrowersje wokół decyzji jury „Must Be The Music”

youtube

Kilkuminutowy występ Piotra Wolwowicza w „Must Be The Music” wywołał prawdziwą burzę. Jury, które nie pozostawiło na młodym wykonawcy suchej nitki, zostało oskarżone o dyskryminację.

Jurorzy skrytykowali zarówno wykonanie jak i sam wybór piosenki „Pytasz mnie” Andrzeja Rosiewicza ). Taki „bogoojczyźniany”, zdaniem Elżbiety Zapendowskiej , utwór nie nadawał się do programu rozrywkowego, a i wykonanie pozostawiało wiele do życzenia. Wolwowicz odpadł z show, ale wzbudził współczucie tysięcy ludzi.

Do telewizji Polsat i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła petycja podpisana przez 3 tysiące obrońców młodego wykonawcy, którzy domagają się przeproszenia Piotra.

Podjęta przez jury decyzja jest przejawem dyskryminacji ze względu na poglądy, ponadto jest naruszeniem porządku społecznego i spychaniem na margines osób deklarujących silny związek ze swoją narodowością, w tym przypadku Polaków, patriotów” – czytamy w petycji. Okazuje się jednak, że jurorzy nie mają nic przeciwko patriotyzmowi. Nie spodobała im się po prostu ta konkretna piosenka i jej przesadne wykonanie.

Zapendowska w rozmowie z Faktem tłumaczy: – Ja oceniałam jedynie brak gustu, jeśli chodzi o dobór piosenki patriotycznej. Patriotyzm plus patos, to już jest śmieszne.

Rzecznik Polsatu potwierdził, że taka petycja wpłynęła. Ale dodał, że stacja nie ingeruje w wypowiedzi i opinie członków jury „Must Be The Music” i przepraszać nie będzie.

Zobacz też:Kim jest nowy facet Doroty Gardias?

 

 

Polsat

youtube

youtube

youtube

Kapif

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.