Waldemar Malicki i Filharmonii Dowcipu po raz pierwszy na DVD i Blu-ray !

Waldemar Malicki & Filharmonia Dowcipu – ‘Live in Warsaw 2012’ to zapis w jakości HD najnowszego programu orkiestry w ramach słynnej i wciąż trwającej trasy koncertowej ‘‘… bez granic”. Podczas zarejestrowanego koncertu w warszawskiej Sali Kongresowej w styczniu b.r., Filharmonia Dowcipu zagrała znane wszystkim utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej, w zaskakujących i niepowtarzalnych aranżacjach Bernarda Chmielarza.

Fani Filharmonii Dowcipu są już przyzwyczajeni do jej siły muzycznej, wokalnej i jakości poczucia humoru i traktują je jako stały element programu. Materiał zarejestrowany w Sali Kongresowej to dodatkowo perfekcyjna gra świateł, efekty specjalne i unikalna w Polsce jakość dźwięku co czyni z tego widowiska spektakl jeszcze bardziej wyjątkowy.

Na płycie  można usłyszeć i zobaczyć  między innymi słynną ‘Carmen’ na rockowo, a także temat z serialu Peter Gunn, czy nastrojowe i wzruszające ‘Dzieci Sancheza’. Nie zabrakło oczywiście lekkości słowa i wirtuozerii fortepianu Waldemara Malickiego.

 

Na ‘Live in Warsaw 2012’ spotykamy się również z klasyką muzyki pop, słyszymy m.in. takie przeboje jak ‘Bohemian Rhapsody’, ‘Mamma Mia’, ‘Another Brick In The Wall’, ‘Dragostea Din Tei’, czy słynne ‘My Heart Will Go On’ ale w wykonaniu wybitnych solistów operowych (Renata Drozd, Anita Rywalska, Kamil Pękala, Marcin Pomykała) oraz orkiestry.

Nad całością zarejestrowanego koncertu czuwał reżyser i autor widowiska Jacek Kęcik.

 

Wydawnictwo ukazuje się w dwóch formatach: DVD i Blu-ray. Oba formaty wzbogacone są o tak zwany ‘Making of’ czyli materiały zza kulis spektaklu a także rozmowy z fanami, liczne ujęcia z podpisywania płyt oraz szereg ujęć z próby. Stanowi to niesamowitą gratkę dla fanów. W menu znajdują się trzy wersje językowe: angielska, niemiecka i hiszpańska.

 

„Live In Warsaw 2012” należy zaliczyć do jednego z najciekawszych muzycznych DVD zrealizowanych w naszym kraju,  a oglądając je nawet z zaciszu domowym, można odnieść wrażenie, że jesteśmy tam… w Sali Koncertowej wśród widowni. To za sprawą całej realizacji a także za sprawą dźwięku, który mamy tutaj do wyboru (DTS 5.1 Surround lub Dolby Digital 2.0).

 

Premiera handlowa DVD i Blu-Ray: 13.03.2012.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.