Violetta Villas – taka była i tak śpiewała (video)

Posłuchaj największych przebojów zmarłej diwy

Violetta Villas miała wiele nazwisk, te prawdziwe to Czesława Maria  Cieślak, po pierwszym mężu Gospodarek, z którym ma syna Krzysztofa . Po roku małżeństwa rozwiodła się i związana była z polskim muzykologiem Januszem Ekiertem. W roku 1987 w Chicago podczas tournée z Teatrem Syrena Villas poznała biznesmena polskiego pochodzenia Teda Kowalczyka. Po dwóch tygodniach wyszła za niego. Na weselu bawiło się 1500 gości. Panna młoda zaprezentowała się w 21 kreacjach. Nagranie z wesela zostało także wydane na kasecie. Koszt wesela wyniósł 300 tysięcy dolarów. Młodzi swój miesiąc miodowy spędzili w Honolulu.

Gwiazda  urodziła się w Belgii 10 czerwca 1938 w Clinique Sainte-Elisabeth. Zmarła samotnie w Lewinie Kłodzkim 5 grudnia 2011 roku. Piosenkarka miała dwóch braci i siostrę.

Dzieci Cieślaków znały języki francuski, waloński i niemiecki. Jesienią 1946 roku rodzina Villas przyjechała do Polski, zamieszkała w Lewinie Kłodzkim, w Kotlinie Kłodzkiej. Artystka uczyła się gry na skrzypcach, pianinie, puzonie, należała do ogniska muzycznego i pobierała lekcje baletu.

W 1956 podjęła naukę śpiewu solowego w Państwowej Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie (obecnie Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego). Profesorowie po wykonaniu specjalnych badań, stwierdzili u niej słuch absolutny.

Po roku przeniosła się do Wrocławia gdzie była uczennicą prof. Giseli Posch, a następnie do Warszawy, gdzie pobierała lekcje śpiewu klasycznego u prof. Eugenii Klopek-Falkowskiej. Warunki głosowe zapowiadały karierę operową, z której ostatecznie zrezygnowała, przyjmując propozycję występów estradowych.

W 1960 Villas zadebiutowała w Polskim Radio, dokonując pierwszych nagrań radiowych z zespołami Bogusława Klimczuka i Edwarda Czernego. Od 1960 brała również udział w audycji Polskiego Radia „Podwieczorek przy mikrofonie”.- czytamy w Wikipedii.

Jej pierwszy utwór Dla ciebie miły zwyciężyła w plebiscycie Expressu Wieczornego na najlepszy polski szlagier.

Inny przebój Si senior, czy Szesnaście lat

Tatusiu

List do matki

Oczy czarne

 

Libiamo ne’ lieti calici

Andaluzja

Przyjdzie na to czas

Całuj gorąco

Do ciebie Mamo

Malaguena

Czy Nie ma miłości bez zazdrości

Syn o śmierci matki dowiedział się z telewizji. W domu piosenkarki jest policja i prokuratura, wyjaśnia przyczynę śmierci wielkiej artystki polskiej sceny.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.4/10 (8 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +3 (from 3 votes)
Violetta Villas - taka była i tak śpiewała (video), 8.4 out of 10 based on 8 ratings

You must be logged in to post a comment.