, , ,  

TVP odpowiada na zarzuty Nergala!

Wczoraj pisaliśmy, jak Nergal TVP życzył śmierci. Nie obeszło się bez odzewu!
TVP długo nie czekało z odpowiedzią. Na zarzuty Nergala wydało stosowne oświadczenie przy czym życzy mu dużo zdrowia.

Chodziło o reportaż Misja Specjalna, w którym skrytykowano działanie Dody i fundacji DKMS, którzy tak usilnie namawiają ludzi do oddawania szpiku dla chorych na białaczkę. Oświadczenie Darskiego było nad wyraz szczere i dosłowne, dziennikarzy z TVP już nie. Będzie ciąg dalszy?

W odpowiedzi na zarzuty sformułowane publicznie przez Pana Adama Darskiego („Nergala”, dawniej „Holocausto”) oraz Panią Kingę Dubicką z fundacji DKMS Polska wobec redakcji programu „Misja specjalna”- pragniemy podkreślić, że nie jesteśmy przeciwni akcjom rekrutowania dawców szpiku, które uratowały już niejedno ludzkie życie – czytamy w oświadczeniu wydanym przez TVP. Zgadzamy się z opinią, że zdrowie nie ma narodowości. Niestety miewa jednak cenę. W naszym reportażu pokazaliśmy, że za szpik oddany przez polskich dawców wpisanych – często bez ich wiedzy – do niemieckiego rejestru, a następnie pobrany w Niemczech, polskie kliniki muszą płacić o wiele więcej, niż gdyby dawcy trafili do polskich banków szpiku, a do pobrania doszło na terenie naszego kraju. I właśnie ten problem pragnęliśmy uwypuklić.

Uważamy, że zwłaszcza w dziedzinie, która bazuje na ludzkiej ofiarności i szlachetnych odruchach serca, powinna obowiązywać pełna uczciwość i przejrzystość. Nie jest nią na pewno wprowadzanie w błąd dawców, którzy są przekonani, że oddając szpik w akcjach DKMS-u wpisują się do polskich rejestrów. Wątpliwości dotyczące działania fundacji DKMS Polska sformułowali profesorowie będący niewątpliwie autorytetami w tej dziedzinie medycyny, ludzie którzy na co dzień ratują życie chorym na białaczkę. Tym bardziej jest nam przykro, że Pan Adam Darski – którego chorobę przyjęliśmy ze współczuciem – życzy im, a jak się domyślamy i nam, śmiertelnej choroby. Składając mu, mimo wszystko życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia, obiecujemy, że nadal będziemy śledzić rozwój rynku przeszczepów w Polsce.

Czas na odzew Dody, chyba.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.