Tomasz Lis uruchomił serwis naTemat.pl

Justyna Kowalczyk, Weronika Rosati, Monika Brodka, Borys Szyc, Natalia Lesz – to tylko niektóre osoby publikujące od samego początku na łamach startującego dziś naTemat.pl. Docelowo w serwisie pisać ma ponad 170 najbardziej rozpoznawalnych osób w Polsce.

 

W naTemat.pl liderzy opinii posiadają swoje własne miejsca do publikacji. Nie są to małe rubryki czy sekcje, ale ich własne blogi połączone z kontami w social mediach. Dzięki temu mają pełną swobodę i możliwość publikacji zarówno długich wypowiedzi, artykułów czy też krótkich jednozdaniowych wpisów. Jednak ich rola nie ogranicza się jedynie do publikacji. Dwudziestoosobowy zespół redakcyjny jest z nimi w stałym kontakcie, dzięki czemu mogą na bieżąco komentować najważniejsze wydarzenia krajowe i zagraniczne oraz dzielić się swoją opinią na dany temat z użytkownikami.

 

Zarówno Tomasz Lis jak i Tomasz Machała – prowadzący projekt – stawiają sobie za cel redefinicję dziennikarstwa w Internecie. Rezygnują z mainstreamowego wyścigu o newsy, stawiając na solidne i rzetelne treści, pogłębianie informacji oraz wywoływanie debat w istotnych sprawach. Żadna z publikowanych informacji w serwisie nie będzie anonimowa, podpisana będzie imieniem i nazwiskiem autora, dodatkowo opatrzona zostanie komentarzem eksperta z danej dziedziny. naTemat.pl to przede wszystkim medium informacyjno – publicystyczne traktujące o najważniejszych sprawach z zakresu gospodarki, polityki, kultury, nauki czy sportu.

 

Serwis wyróżnia się przede wszystkim wyjątkową formą łączącą unikalny design z najnowszymi trendami w user experience. Zastosowano w nim modułowy układ treści na stronie głównej, który podkreśla dynamikę naTemat.pl. Codziennie strona główna może wyglądać inaczej, przez co odchodzić będzie od utartych, monotematycznych standardów panujących w portalach informacyjnych. Zrezygnowano tu z mechanizmów generujących puste odsłony oraz mylnych tytułów treści. Postawiono natomiast na mocne wykorzystanie social mediów, w tym systemu komentarzy przez Facebooka. Jak twierdzą autorzy – dzięki takiej konstrukcji serwisu znacznie zwiększa się reading experience użytkowników.

 

naTemat.pl jest wspólnym projektem Tomasza Lisa i grupy NextWeb Media, która odpowiada za część technologiczną i komercyjną serwisu.

 

NextWeb Media to najszybciej rosnąca grupa mediowa w polskim Internecie (sieć zdrowotna abcZdrowie.pl, pierwsza w Polsce sieć blogów Blomedia.pl), posiadająca odpowiedni know-how, narzędzia i solidne doświadczenie w realizacjach wielu projektów internetowych.

 

Serwis dostępny jest pod adresem natemat.pl

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.