„To jest tak, jakby ci urosła trzecia ręka” – Dygant

Aktorka po raz pierwszy udziela wywiadu, w którym opowiada o macierzyństwie

Agnieszka Dygant po zakończonych zdjęciach do Niani, zniknęła na dwa lata. Aktorka długo wypierała się ciąży, w którą zaszła. Okazuje się, że ciąża jest pośrednio  zasługą reżysera Jurka Bogajewicza.

Pamiętam, jak po zakończeniu „Niani” reżyser Jurek Bogajewicz zapytał: „No i co ty teraz, Agnieszka, będziesz robić?”. I dorzucił: „Najlepiej zrób sobie przerwę. Jakieś dwa lata” – wspomina na łamach miesięcznika Twój Styl. Odpowiedziałam mu: „Tak, to świetny pomysł”, a w duchu pomyślałam: „Chyba zwariowałeś! Dwa lata?! To siedemset dni! Siedemset śniadań, wycieczek, spotkań. Tyle można zdziałać, a ten mi mówi o przerwie!? Ciekawe, co miałabym z tym czasem zrobić?!”. Jak by ci tu powiedzieć… W każdym razie nie narzekałam na brak zajęć. To był taki… projekt specjalny. Xawery.

Nie czuję, że narodziła się nowa Agnieszka. Czasu mam mniej, ale wciąż jestem tą samą osobą. Odkąd pojawiło się dziecko, nie jestem ani bardziej pewna siebie, ani bardziej dowartościowana, spełniona. Nie czuję tego w ten sposób. Kiedy jeszcze nie miałam synka, koleżanka mi powiedziała: „To jest tak, jakby ci urosła trzecia ręka”. Kiedyś jej nie było, a teraz jest. Po domu kręci się jakiś Mały Pan. Czasem patrzę na niego i myślę: „Skąd się tu wziął?!”. Jest kawałkiem mnie, a jednak tak bardzo osobny.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.