Szymon Majewski wraca do Zetki!

Fotoszok.pl
Po dziewięcioletniej przerwie Szymon Majewski – satyryk, showmen i prezenter radiowo-telewizyjny – wraca do Zetki. Poprowadzi program satyryczny „PogoDyńka”.

Minęło kilka miesięcy a Szymon Majewski ma już nowe zajęcie. Jego powrót do Radia ZET ogłosił szef stacji, Rafał Olejniczak, podczas piątkowego telewizyjnego koncertu „Lato ZET i Dwójki”. W Zetce poprowadzi codzienny program satyryczny „PogoDyńka”, czyli autorskie zwariowane, samosprawdzalne i samowystarczalne prognozy pogody, w których „oświeci zmoczonych, nawilży zasuszonych i zrównoważy zawianych”. Premiera 14 lipca. Codziennie od poniedziałku do piątku po 6 i 9 w Radiu ZET.

„Szymon jest tak związany z Zetką, że nawet kiedy go nie było, czuło się jego obecność. Świetnie, że znowu będzie z nami. Radio ZET to zabawa, Szymon ze swoim niepowtarzalnym poczuciem humoru idealnie się w to wpisuje – powiedział Rafał Olejniczak, szef Radia ZET.

Szymon Majewski tuż po ogłoszeniu jego powrotu do Zetki http://youtu.be/igF_u41Qly

„W Zetce zostawiłem wiele do dziś niewyemitowanych nagrań. One są warte zaprezentowania zwłaszcza przed Sylwestrem… bo redaktor Sylwester jest bardzo szybki. A tak serio, Zetka była pierwszym medium, w którym zaczynałem pracę. Tu stałem się satyrykiem, opisującym naszą radosną rzeczywistość. Tu Andrzej Woyciechowski dał mi szansę realizowania moich najbardziej zwariowanych pomysłów. Mam wrażenie, że wyszedłem stąd tylko na chwilę… Z obecnym szefem Zetki znamy się nie od dziś i nadajemy na tych samych falach. Pogadaliśmy, ustaliliśmy i jestem z czego bardzo się cieszę – skomentował Szymon Majewski

Majewski pracował w Radiu ZET w latach 1990-2005. Początkowo prowadził nocne pasma i zajmował się pisaniem… reklam. Wkrótce jego talent odkrył Andrzej Woyciechowski, legendarny dziennikarz i założyciel stacji. Pierwszym jego samodzielnym programem satyrycznym był „Czuj mózg”, czyli dźwiękowe rebusy. Nieco starsi słuchacze zapewne pamiętają też inne jego kultowe audycje z tamtego czasu: „Sponton” (tutaj możecie posłuchać archiwalnych nagrań), „Dynastia”, czy „Tajemniczy program Radia ZET”… To dzięki nim zdobył popularność, która otworzyła mu drzwi do kariery telewizyjnej. Od 2004 do 2012 roku był związany z TVN, gdzie prowadził m.in. programy satyryczne „Mamy Cię!” i „Szymon Majewski Show”. Ostatnio pracował w Radiu Eska. Od 2012 roku prowadzi swój kanał na You Tube „SzymonMajewskiSam”. Od czerwca możemy go również zobaczyć w autorskim monologu „One Mąż Show” w Och-Teatrze.
Fotoszok.pl
Fotoszok.pl

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.