Szokująca homilia w Katedrze Przemyskiej (posłuchajcie)

ImageSzok, w Katedrze Przemyskiej prałat Przemysław Zbigniew Suchy , żałował, że katastrofa nie odbyła się w środę! Dlaczego właśnie w środę? Wtedy do Smoleńska miał lecieć premier Donald Tusk, Tadeusz Mazowiecki i Lech Wałęsa.


To niesamowite jak osoba duchowna może życzyć innym tego co stało się Prezydentowi i pozostałym tragicznie zmarłym w katastrofie w Smoleńsku.

W czasie mszy w Katedrze Przemyskiej prałat Zbigniew Suchy w homilii powiedział, że katastrofa samolotu mogła wydarzyć się w środę, kiedy do Katynia lecieli premier Donald Tusk, Tadeusz Mazowiecki i Lech Wałęsa. – Nie mogłam uwierzyć w to, co słyszę – napisała na Alert24 Katarzyna.

Oto fragmenty homilii :

To mogło się wydarzyć w środę [gdy w Katyniu był premier Tusk – red]. Ale metaforyczne w środę: "te oczodoły wołają o prawdę" premiera polskiego rządu wywołały zachwyt. Już na drugi dzień liberalni politycy, opiniotwórczy Michnik od dawna niepiszący, zaproponowali posprzątać tropy pamięci z katyńskiego lasu, zapomnieć ślady profanacji znad charkowskich grobów. I może dlatego Bóg przypomniał wczoraj Polakom – po ludzku dramatycznie, nieludzko, ale po bożemu – inaczej, po swojemu, te słowa psalmu 137 "nad rzekami Babilonu tam żeśmy siedzieli, płakali….

A tu możecie wysłuchać całości.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.