Szczepkowska o swoim gołym tyłku

 Od kilku dni w mediach wrze od głośnej sprawy związaną z aktorką Joanną Szczepkowską. Wszystko po szło o pokazanie tyłka podczas spektaklu w którym Szczepkowska grała.


Joanna Szczepkowska podczas jednego ze spektakli pokazała swoje pośladki. Tego nie było w scenariuszu sztuki.  Jednak aktorka w taki sposób chciała zamanifestować przeciwko wykorzystywaniu aktorów w pracy.  Cała sytuacja spowodowała, że została odsunięta od sztuki.

Co do usunięcia mnie ze spektaklu, to rozumiałabym, gdyby otwarcie wycofano mnie z powodu "improwizacji". Nie wiem, dlaczego reżyserowi i dyrektorowi zabrakło na to odwagi. Oficjalnie powodem jest inna interpretacja roli niż to, co było na próbach. Ja niczego nie zmieniłam – grałam tak samo w każdym z trzech przedstawień – powiedziała nam wielka aktorka.

O odsunięciu ze sztuki Szczepkowska dowiedziała się z listu jaki otrzymała. jednak pokazując tyłek, wiedziała na co się naraża.

Utrata pracy zawsze jest dotkliwa. Złożyłam wymówienie z teatru, mam inne propozycje – uspokaja swoich fanów.
Ciągle odbywają się jakieś zebrania, dyskusje, zjazdy, a potem wszystko wraca do tego samego. A jest bardzo źle. Dlatego czułam, że potrzeba czegoś drastycznego. I że to powinien zrobić ktoś taki jak ja – właśnie z mojego pokolenia, które kojarzy się z "grzecznym" teatrem. Ruszyłam lawinę pytań, podniosła się temperatura dyskusji i o to chodziło. Za to zapłacę wysoką cenę – wyznaje.

Koledzy z pracy nie wszyscy zgadzają się ze swoja koleżanką. Jedni popierają inni się odwrócili.

Część ludzi bardzo mi sprzyja, dzwonią, piszą, wspierają. Część jest zgorszona, oburzona. Jak zawsze przy takich "rewolucjach". Odchodzę z przedstawienia z żalem, ale myślę, że ono teraz zyska jeszcze większą temperaturę. Za mnie zagra Maja Ostaszewska. Uważam, że to idealna aktorka do tej roli – kończy artystka.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.