,  

Szapołowska chce pozwać Jana Englerta

Michał Pieściuk / newspix.pl

Jest oświadczenie aktorki!

Grażyna Szapołowska w jednym czasie pracowała w dwóch miejscach, w Teatrze Wielkim , gdzie grała w sztuce Tango i w show Dwójki Bitwa na głosy jako jurorka. Jedno z drugim jednak nie chciało się pogodzić, bo jak w jednym czasie być w dwóch miejscach?

I tak w jedną sobotę aktorka była w Teatrze w drugą była w telewizji. Ostatni weekend należał do show. Widzowie w teatrze musieli oblizać się smakiem co nie spodobało się dyrektorowi Janowi Englertowi, który długo nie myśląc wylał gwiazdę na bruk.

Szapołowska też długo nie czekała i wydała oświadczenie w sprawie.

„Szanowni Państwo,

sytuację, jaka zaistniała dnia 9 kwietnia 2011 roku, uważam za wewnętrzną sprawę Teatru Narodowego, której świadkami również nie powinni być widzowie sobotniego spektaklu. Dlatego też nie udzielałam do tej pory komentarza na forum publicznym.

Poinformowałam pana Jana Englerta oraz pozostałych aktorów o konflikcie terminów z ponad miesięcznym wyprzedzeniem, co stwarzało możliwość zmiany godziny realizacji, ustanowienia dublera bądź ustalenia innej daty przedstawienia, gdyż ilość sprzedanych biletów była wówczas niewielka.

Stałą praktyką, również w Teatrze Narodowym, jest wprowadzanie zmian repertuarowych niejednokrotnie dostosowanych do indywidualnych potrzeb poszczególnych twórców. Precedensowym byłoby żądanie wyłączności od aktora.

Świadomą i niezależną decyzją Dyrektora było pozostawienie spektaklu w repertuarze danego dnia oraz dystrybucja biletów i wejściówek do ostatnich minut.

Za nieetyczne uważam wykorzystanie widzów do prywatnych porachunków. Dalsza komunikacja będzie kontynuowana w formie oświadczeń, których treść będzie uzależniona od przebiegu procesu sądowego.

Z wyrazami szacunku,

Grażyna Szapołowska.”

Aktorka nie ma zamiaru opuścić dyrektorowi teatru, chce go pozwać do sądu.

Zobacz też: Samojłowicz w niebezpieczeństwie

źródło: Fakt.pl

Aleksander Majdański / newspix.pl

Agencja Mazur

Teodor Klepczynski / newspix.pl

Teodor Klepczynski / newspix.pl

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

2 komentarze Szapołowska chce pozwać Jana Englerta

  • mirek

    pani szapolowska jest strasznie wyniosla co do swojej osoby wg mnie wyzej sra niz dupe ma, ona ze swoja wyniosloscia spoznila sie o 50 lat,moge tylko powiedziec ze ja jako kobiete lubie bo jest w moim typie jako wyglad ale jej maniery i co to ja nie jestem to az w dupie szczypie, to taki 19 wiek.

  • Alicja

    Choć jestem kobieta to również się zgadzam w/w wypowiedzią, bo grac to jest dobrze w teatrze co widać i tam nie wychodzi, a jeśli zaś chodzi o wylanie z pracy, to chyba normalne, jeśli chce się trzymać dwie sroki za ogon, tak bywa.

You must be logged in to post a comment.