Świat się (za)Kręci z Normanem Davisem

W poniedziałkowym odcinku popularnego programu Świat się Kręci widzowie będą mieli sposobność bliższego poznania wybitnego brytyjskiego historyka – Sir Normana Daviesa. Ten odcinek specjalny programu będzie jednocześnie zwieńczeniem wielkiego plebiscytu 25 Lat Wolności.

Profesor Ivor Norman Richard Davies będzie gościem honorowym specjalnego odcinka programu Świat się Kręci, którego emisja odbędzie się 2 czerwca.

Honorowy gość specjalnego odcinka Świat się Kręci jest silnie związany z Polską, nie tylko poprzez małżeństwo z Marią Korzeniewicz, pochodzącą z Dąbrowy Tarnowskiej. Sir Norman jest znanym historykiem, profesorem Uniwersytetu Londyńskiego, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności i Akademii Brytyjskiej. Jego fascynacja Polską zaowocowała szeregiem publikacji i książek poświęconych Polsce i jej historii. Jedne z najpopularniejszych to Powstanie ’44 czy też Boże igrzysko, dzięki którym historia Polski stała się znana czytelnikom na Zachodzie.

Profesor Norman Davies otrzymał wiele zaszczytnych odznaczeń i wyróżnień, jak np. Order Orła Białego, Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czy nagrodę im. prof. Aleksandra Gieysztora przyznaną za działalność upowszechniającą polskie dziedzictwo kulturowe. Norman Davies  jest honorowym obywatelem Warszawy, Krakowa, Lublina i Wrocławia, a także doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UMCS oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Profesor jest również członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Poniedziałkowy odcinek specjalny Świat się Kręci będzie również podsumowaniem plebiscytu 25 Lat Wolności. Gośćmi odcinka będą ludzie nominowani w danych kategoriach lub związani z wydarzeniami czy miejscami, będącymi tematami głosowania.

 

Świat się Kręci to popularny i lubiany program prezentujący aktualne wiadomości, opinie i dawkę rozrywki. Emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVP1 o godzinie 18:30.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.