Świat się Kręci przedświątecznie

Fotoszok.pl
Nadchodzący tydzień w popularnym programie Świat się Kręci rozpocznie się od wciąż aktualnego tematu Ukrainy, natomiast w kolejnych dniach goście – znani artyści, aktorzy i muzycy – zabiorą widzów do świata sztuki, muzyki i fotografii.

Kim są Ukraińcy mieszkający w Polsce? W poniedziałek, 14 kwietnia, opowie o tym Jaromir Sokołowski – dyplomata, podsekretarz stanu do spraw polityki zagranicznej w Kancelarii Prezydenta RP. Media to doskonała płaszczyzna działania dla silnych kobiet, czego przykładem jest Alicja Resich-Modlińska, która podzieli się z widzami swoimi doświadczeniami w tym zakresie. W ramach trwającego plebiscytu „25 lat wolności” Agatę Młynarską odwiedzą goście z Onetu: Marzena Suchan – dziennikarka portalu Onet.pl – oraz Paweł Małaszyński – aktor i wokalista.

Wtorkowi goście programu to ludzie, którzy wspaniale reprezentują Polskę poza jej granicami. Telewidzowie poznają intrygujący świat modelingu – opowie o tym Lucyna Szymańska, agentka modelek, jak również będą mieli okazję obejrzeć prace  Adama Pańczuka – fotografa, laureata Best Photography Book Award oraz wykładowcy Akademii Fotografii.

Fryderyki to nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne – muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną.
O nominacjach, laureatach i charakterze prestiżowej nagrody w środę podyskutują Tomasz Stańko – trębacz jazzowy, rekordzista wśród zdobywców Fryderyków – i Piotr Metz – polski dziennikarz radiowy.

Blok „inspiracje” to okazja do spotkania ze znanymi muzykami i wokalistami. W czwartek swoje muzyczne natchnienia wyjawią Halina Kunicka – piosenkarka, wykonawczyni niezapomnianych przebojów, takich jak „Orkiestry dęte” czy „To były piękne dni” – oraz Robert Janson – kompozytor, aranżer, piosenkarz, gitarzysta, lider zespołu Varius Manx.

W czwartek przybliżona zostanie postać Jerzego Jurandota – poety, dramaturga, satyryka i autora tekstów piosenek. Historię jego niepublikowanych dotąd pamiętników, których rękopisy przetrwały wojnę ukryte w słoikach przypomną: Agnieszka Arnold
– dokumentalistka i reporterka telewizyjna – oraz Katarzyna Meloch – redaktorka i działaczka środowiska osób ocalonych z Holocaustu.

 

Świat się Kręci to popularny i lubiany program prezentujący aktualne wiadomości, opinie i dawkę rozrywki. Emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVP1 o godzinie 18:30.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.