,  

Stenka u boku Oldmana

 Chciała zostać nauczycielką jak jej mama, została aktorką i to niezłą!


Danuta Stenka to co dziś robi zawdzięcza swojej polonistce. To ona pchnęła ją na zajęcia aktorskie, bo wiedziała , że jej uczennica ma to coś, co powinien mieć aktor i się nie pomyliła. Wszystko co się działo w życiu Stenki było szczęśliwym przypadkiem, nic nie było zamierzone.

– Chciała, żebym posłała też dokumenty do szkół teatralnych. Nie zrobiłam tego. Nie pojechałabym na egzaminy ani do Warszawy, ani do odzi czy Krakowa – wyznała po latach Stenka. I dodała: – Byłam śmiertelnie przestraszonym człowieczkiem. To, że akurat wtedy w okolicy działało studium aktorskie, to też był jakiś cud. Miałam szczęście, wiele razy podawano mi rękę, wpychano w jakieś drzwi. Moje życie zawodowe jest usiane szczęśliwymi przypadkami.

Aktorka zagrała w wielu produkcjach polskich, najbardziej chyba znany film z jej udziałem, to Nigdy w życiu, romantyczna komedia na podstawie powieści Katarzyny Grocholi. Gwiazda została już dawno zauważona przez zagranicznych producentów, którzy chylą czoła jej profesjonalizmowi w swoim zawodzie.

Teraz Stenka będzie też amerykańską gwiazdą, bo zagra w Criminal Empire for Dummies u boku Gary'ego Oldmana i Harvey' a Keitela. Polka zagra matkę jednego z gangsterów, będzie więc przebrana za dużo starszą kobietę, ale takich ról jej nie brakowało, chociaż sama od lat nie starzeje się.

Czytaj też: Krawczyk nie ma czasu na urlop
źródło: Fakt.plKapif

Kapif

Kapif

Kapif

Odwiedź nas na Facebooku- Zostań fanem Gadulek.pl

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.