, , ,  

Snoop Dogg, syn Dr.Dre, Kurtis Blow i inne światowe gwiazdy dla polskich dzieci !

Fotoszok.pl
Snoop Dogg , Kurtis Blow, Curtis Young (syn Dr.Dre) i inne gwiazdy światowego hip hopu wzięły udział w dobroczynnym projekcie gwiazd “Pomaganie jest trendy”, organizowanym przez polskiego rapera Gorzkiego aka Uncle G, pochodzącego z najstarszego w Polsce miasta, jakim jest Kalisz.

 

Poza wspomnianymi artystami, do udziału w utworze “HIT Rappers”, zaproszenie Gorzkiego przyjęli : Kokane, Rakaa z Dilated Peoples, PMD, Medusa, Prodigal Sunn czy słynna polska diva operowa Alicja Węgorzewska.

Utwór, o którym mowa bez wątpienia jest utworem wyjątkowym, nie tylko dlatego, że niekonwencjonalnie dochodzi w nim do zderzenia raperów mainstreamowych z legendami rapowego podziemia, ale także z uwagi na cel, jaki przyświeca całej akcji. Utwór bowiem powstał na rzecz dzieci autystycznych z polskiej fundacji “Nowa Nadzieja”. Właśnie skrót “HIT” w tytule piosenki oznacza “Helping is trendy” – czyli nazwę akcji promowanej na całym świecie.

“Autyzm to poważmy problem, mało kto wie, że aż 1 na 88 rodzących się dzieci dotyka właśnie ten rodzaj niepełnosprawności. Życie tych dzieci przebiega w izolacji, mniej więcej tak jakby zamkniętą je w szklanej bańce. Wczesna diagnoza oraz podjęcie terapii, w tym diety pomaga w niwelować objawy autyzmu, a nawet często wyłaniać w tych osobach niezwykłe talenty. Wśród znanych osób, na autyzm cierpiały takie osoby jak Mozart, Albert Einstein, Izaak Newton, czy Marilyn Monroe. Wśród żyjących znanych osób, mówi się o autyźmie, wspominając o nazwiskach , takich jak Bill Gates, Keanu Reeevees, Robbie Williams, czy najlepszy na świecie piłkarz Leo Messi. Dzieciom w fundacji, którą wspieramy w terapii pomaga jeden z największych światowych autorytetów w dziedzinie leczenia autyzmu dr. John Green z Portland, który regularnie przyjeżdża do Polski by leczyć dzieci autystyczne. Media mimo, iż problem jest wielki, bardzo mało poświęcają mu czasu, stąd pomysł, by zwrócić uwagę za pomocą zaproszonych do udziału w akcji gwiazd”. –tłumaczy Gorzki – raper, inicjator projektu Pomaganie jest Trendy

Akcja Pomaganie jest trendy w Polsce organizowana jest od czterech lat i uczestniczą w niej najwięksi polscy artyści, wspierani przez artystów amerykańskich, takich jak brat 2Pac’a Mopreme Shakur (posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=UGPrqfrKZGI ), czy Truth Hurts i Eric Bobo z Cypress Hill (zobacz klip: https://www.youtube.com/watch?v=nhuyZDoSlSM ). W tym roku do akcji dołączyły również polskie legendy, takie jak : Bohdan Łazuka, Jerzy Połomski, Andrzej Dąbrowski i inni, a efekt edycji zobaczyć można tu: https://www.youtube.com/watch?v=Zq4-acCjxOQ. Co ważne, wszyscy biorący udział w projekcie artyści , zrobili to zupełnie za darmo. Nagrania “Gorzki & Friends – HIT Rappers”, posłuchać można już w sieci.

Autorami muzyki do nagrania są znakomici polscy kompozytorzy Marcin Nierubiec i RobGitarnik, a nagrania posłuchać można jej pod tym linkiem: http://youtu.be/B95qzIsNuAU .

“ To bardzo ważne, żebyśmy wszyscy pomogli tym dzieciakom. Dzięki naszemu wsparciu możemy zmienić im życie. Wystarczy kupić płytę, z której dochody w całości przekazane są na te dzieciaki , a jeśli nie stać nas na te kilka dolarów, wystarczy udostępniać nagranie na swoich profilach w serwisach społecznościowych i klikać w wyświetlane na youtube reklamy, w ten sposób generujemy dochody dla tych dzieci. Chciałbym też zaapelować do mediów, wszelkie portale czy gazety pisząc o tym wydarzeniu wykazują się dużym sercem, bo dzięki nim coraz więcej osób usłyszy o problemie, również stacje radiowe i telewizyjne emitujące nagranie, nie tylko pomagają go promować, ale również ratują wiele dzieci propagując tą inicjatywę, dlatego jako odbiorcy tych mediów, powinniście zwracać na to uwagę” – tłumaczy Snoop Dogg

 

Warto dodać, że wszyscy artyści biorący udział w akcji, swoje wersy nagrali ekskluzywnie i zupełnie za darmo!

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.