,  

Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 ! (video)

 Legendarny zespół Vaya Con Dios wystąpi podczas drugiej edycji Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 !


Druga edycja Smooth Festival odbędzie się 22 maja 2010 roku, na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Oprócz niezwykłego zjawiska muzycznego jakim jest Vaya Con Dios, wystąpi również „Cesarzowa Wysp Zielonego Przylądka” – Cesaria Evora.

Vaya Con Dios od 25 lat króluje na światowym rynku muzycznym jako niezwykłe zjawisko łączące w sobie wpływy muzyki z całego świata. Każdy z albumów wydanych od 1986 roku zaskakuje swoją odmiennością i świeżością: tak jak album "Roots And Wings" inspirowany muzyką r&b oraz elementami muzyki arabskiej i indyjskiej, "The Promise" nagrany m.in. z prawdziwą cygańską orkiestrą a także: soulowo-bluesowy klasyk "Ain't No Love In The Heart Of The City". 12 kwietnia ukaże się najnowszy album zespołu: „Comme On Est Venu…”. Krążek nagrany jest po francusku, jednak niezwykle charakterystyczny głos Dani Klein oraz konsekwencja drogi artystycznej jaką Vaya Con Dios podejmuje od lat sprawiają, że jest on rozpoznawalny od pierwszych taktów dla słuchaczy na całym świecie.

Cesaria Evora
– Charyzmatyczna osobowość, magnetyzujący głos, zdobywczyni m.in: jednej z najważniejszych nagród przemysłu muzycznego na świecie Grammy Awards w kategorii world music, nie bez powodu nazywana jest „bosonogą divą” z wysp Zielonego Przylądka. Jej piosenki zdobyły uznanie krytyków na całym świecie, stworzyły markę. O współpracę z Cesarią Evorą zabiegała nawet królowa popu Madonna. Diva śpiewająca wyłącznie po kreolsku (w dialekcie z São Vicente) lub po portugalsku (z wyjątkiem Besame mucho, na potrzeby filmu), poza muzyką angażuje się również w akcje społeczne mające na celu zwrócenie uwagi na problemy m.in.: Afryki lub AIDS. W ubiegłym roku Artystka wydała znakomity krążek „Nha Sentimento” – album łączący zarówno poważne, jak i lżejsze dla ucha tony, będący powrotem do korzeni, do ukochanego domu. Tworzą go przede wszystkim utwory z gatunku coladera, nie zabrakło jednak tak charakterystycznej dla Cesarii morny.

Partnerami strategicznymi Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 są: Miasto Bydgoszcz oraz Radio Złote Przeboje. Oba te podmioty serdecznie zapraszają na festiwal:

„Cieszy mnie fakt, iż tak wyjątkowy koncert już po raz drugi odbędzie się właśnie w naszym mieście. Nie bez powodu Bydgoszcz nazywana jest miastem muzyki – zawsze chętnie wita artystów, melomanów oraz kolekcjonerów dobrych wrażeń. A tegoroczna edycja festiwalu na pewno będzie źródłem kolejnych niezapomnianych przeżyć, po których – mam nadzieję – z utęsknieniem i niecierpliwością pomyślimy o kolejnym spotkaniu”
– zachęca Prezydent Bydgoszczy, Konstanty Dombrowicz.

"Radio Złote Przeboje na co dzień oferuje słuchaczom rozrywkę najwyższej próby. Najlepszych wykonawców w ich największych przebojach. Szlachectwo zobowiązuje, dlatego tak bardzo zależy nam na wysokim poziomie i najwyższej jakości tego, co prezentowane będzie na festiwalowej scenie, tym bardziej, że prócz bydgoskiej publiczności uczestnikami festiwalu będą telewidzowie w całej Polsce. Już teraz w imieniu Radia Złote Przeboje z dumą zapraszam na to wyjątkowe muzyczne wydarzenie".
– mówi Adam Fijałkowski, dyrektor programowy Grupy Radiowej Agory.

Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 jest jednym z najbardziej eleganckich i wysmakowanych wydarzeń muzycznych tego roku. Jako festiwal aspirujący, skierowany jest do wymagającej, wysublimowanej publiczności, która oczekuje od muzyki m.in. refleksji i zastanowienia.

Smooth Festival to wyjątkowe święto dobrego smaku i pozytywnych emocji, które wpisuje się w artystyczny klimat Bydgoszczy.
Poprzez tegoroczną edycję Smooth Festival oraz podpisanie umowy na kolejne, została zrealizowana obietnica cykliczności festiwalu, którego poprzednia edycja została uznana za najważniejsze wydarzenie w regionie kujawsko-pomorskim.
Już wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych artystach, którzy wystąpią podczas Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010, jak również o szczegółach premierowego projektu, przygotowywanego specjalnie na Smooth Festival.

 Bilety na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 można kupić za pośrednictwem portalu eventim.pl oraz ticketpro.pl, a także w sieci salonów Empik.

Vaya Con Dios – Les voiliers sauvages de nos vie

{youtube}-tQnfQV5XEE{/youtube}

Cesaria Evora Besame Mucho

{youtube}Esdl_3kKSBk{/youtube}

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.