Smolik nie słucha nowej płyty…jeszcze

foto:Tomasz Wojtyś

W poniedziałkowy wieczór (22 listopada) w Radiu Chilli ZET Andrzej Smolik – polski muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista – zagrał akustyczny koncert na żywo promujący jego najnowszy, czwarty, studyjny album. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w historii stacji.

Podczas koncertu Andrzejowi Smolikowi towarzyszyli muzycy, którzy razem zagrali po raz pierwszy. Wystąpili: Kasia Kurzawska („Sofa”, wokal), Squbass (wokal i gitara), Łukasz Korybalski (trąbka), Wojtek Kubica (beatbox). Artyści przypomnieli utwory z poprzednich albumów Smolika, a także zagrali te z najnowszej, czwartej już studyjnej płyty.

W rozmowie z Gabi Andrychowicz z Chilli ZET Andrzej Smolik wyjawił, że z dystansem podchodzi do swojej twórczości i potrzebuje czasu, by zacząć słuchać najnowszej płyty.

Gabi Andrychowicz: Andrzej, czy masz ulubiony numer z tej czwartej swojej już płyty?

Andrzej Smolik: (…) Nie mam żadnego. Ja w sumie muszę powiedzieć nie słucham(…) tej muzyki, dlatego, że jeszcze słyszę konstrukcje zamiast muzyki(…), bo tak dużo spędziłem czasu robiąc to… W ogóle najtrudniej słucha się swoich rzeczy, więc daję sobie czas. Miesiąc, dwa, trzy. Może trochę dłużej. Wtedy z dystansu posłucham jako muzyki i wtedy będę mógł ocenić.(…) Nie mam ani ulubionego numeru, ani też specjalnie nie słucham tego.

Materiał wideo z poniedziałkowego wydarzenia będzie można zobaczyć na stronie www.chillizet.pl.

foto:Tomasz Wojtyś

foto:Tomasz Wojtyś

foto: Tomasz Wojtyś

foto:Tomasz Wojtyś

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.