,  

SLD TONIE

Trochę świeżości z polityki

Znów głośno wokół odejścia grupy członków Ruchu Palikota na czele z Łukaszem Waniakiem do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Tym razem temat ten poruszyli lokalni działacze Ruchu Palikota na zorganizowanej w poniedziałek, w Kaliszu konferencji prasowej. Szefowie kaliskiego klubu – Lechosław Pieprzycki i Mariusz Chlebowski dementują wcześniejsze informacje, że z ich ugrupowania odejść miało ok. 40 osób.

„W całym regionie kalisko-leszczyńskim mamy 11 funkcjonujących klubów, w których zrzeszonych jest ok. 200 członków. W marcu wpłynęło do nas 5 deklaracji rezygnujących z Ruchu Palikota, z prośbą o wykreślenie z rejestru członków. Nikt poza tym nie złożył ani ustnej ani pisemnej deklaracji w tej sprawie. Tak więc 5 osób, a nie 30 czy 40” – powiedział Lechosław Pieprzycki.

„Jeśli chodzi o rezygnację członków w klubie kaliskim – do dnia dzisiejszego nie wpłynęła żadna rezygnacja. Także informacje mówiące o tym, że 30 czy 40, a nawet 70 osób ma zrezygnować – są grubo przesadzone” – dodał Mariusz Chlebowski.

Konferencja zawierała też wątek mocno osobisty i niemniej kontrowersyjny.
„Zostałam oszukana przez Łukasza Waniaka. Obiecał dać pracę, więc zgodziłam się wziąć kilka kredytów, m.in. na kwotę 8 000 złotych, 20 000 złotych i 11 000 złotych. Teraz nie chce tego płacić. Zostałam bez środków do życia. Mam 1 325 zł emerytury, która idzie na spłatę rat. Jestem zrozpaczona i u kresu wytrzymałości, dlatego zwróciłam się o pomoc do posła Kłosowskiego. Sama sobie nie daruję, jak ja mogłam Łukaszowi Waniakowi zawierzyć „- powiedziała publicznie Lidia Chwirot, będąca gościem konferencji prasowej RP.

„W tym przypadku będziemy kierować sprawę do odpowiednich organów ścigania” – dodał poseł Kłosowski.

„Absolutnie nie brałem w ten sposób żadnego kredytu, a całe działanie – to ewidentna zagrywka polityczna i pomówienia ze strony posła Kłosowskiego” – skomentował w odpowiedzi dla Radiu Centrum Łukasz Waniak.

Poseł Krzysztof Kłosowski wyjaśnił, że już wcześniej wystąpili o usunięcie Łukasza Waniaka ze struktur tej partii, za m.in. nieprawidłowości przyprowadzeniu struktur ugrupowania.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.